در یك دیدار مطرح شد؛

همکاری و تعامل فرهنگی با عراق برای حوزه هنری استراتژیک است

همکاری و تعامل فرهنگی با عراق برای حوزه هنری استراتژیک است رئیس حوزه هنری در دیدار با مدیران ارشد وزارت فرهنگ عراق بر اشتراکات فرهنگی، هنری و فکری ایران و عراق که می تواند منشأ کارهای بزرگ فرهنگی برای تمام منطقه باشد، تاکید نمود.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، نوفل هلال ابورغیف قائم مقام و جانشین وزیر فرهنگ و تعدادی از مدیران وزارت فرهنگ عراق عصر روز یک شنبه، ۲۲ خرداد بعد از حضور در حوزه هنری انقلاب اسلامی و بازدید از آثار تجسمی و ظرفیت های هنری، با محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری دیدار کردند.
دادمان: همکاری فرهنگی و هنری با عراق برای حوزه هنری استراتژیک است
در ابتدا، محمدمهدی دادمان ضمن خوش آمدگویی به مدیران فرهنگی کشور عراق، به تشریح فعالیت ها و تولیدات حوزه هنری انقلاب اسلامی پرداخت و عنوان کرد: در حوزه سینمای داستانی، نمایش، موسیقی و انیمیشن حوزه هنری امکان تولید مشترک با کشور عراق را دارد.
وی با تاکید بر این که اشتراکات فرهنگی، هنری و فکری ایران و عراق می تواند منشأ کارهای بزرگ فرهنگی برای تمام منطقه باشد، اضافه کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی تجربه های مختلف و مفیدی ضمن همکاری با بعضی از کشورهای اسلامی و مؤسسات هنری بین المللی در زمینه تولیدات مشترک داراست؛ تجربهٔ فعالیت مشترک بین دو کشور هرچند با سختی و دشواری احتمالی همراه می باشد اما به واسطه این اقدامات، بهتر میتوان به زبان فطری مخاطب دست پیدا نماییم.
رئیس حوزه هنری بر ضرورت توافق عملیاتی برای فعالیتهای هنری ایران و عراق تصریح کرد و افزود: تعامل فرهنگی با اهالی فرهنگ و هنر کشور عراق برای ما بسیار مهم و راهبردی است؛ بخاطر همین اهمیت و جایگاه، حوزه هنری یک نماینده ویژه برای پیگیری فعالیتهای مشترک در نظر گرفته است.
ابورغیف: اثرگذاری یک فیلم بیشتر از مذاکرات سیاسی است
در ادامه، نوفل هلال ابورغیف قائم مقام و جانشین وزیر فرهنگ به صورت ویژه از محمدمهدی دادمان بخاطر میزبانی تشکر کرد و اظهار داشت: پس از سقوط نظام طاغوت رژیم بعثی عراق، مسؤلان ایرانی حاضر در عراق از نقش ویژه حوزه هنری ایران در تولید آثار هنری بسیار برای ما سخن گفتند و امروز خیلی خوشحال هستم که دیداری با رئیس حوزه هنری داشتم تا بتوانم به صورت مستقیم ایشان را ببینم و گفتگو کنم.
وی در ادامه از اقدام حوزه هنری برای در نظر گرفتن نماینده ویژه فعالیت مشترک با عراق تشکر کرد و اضافه کرد: از مدیریت حوزه هنری ایران و نمایندگان آن دعوت می نماییم تا از بخش های مختلف وزارت فرهنگ عراق بازدید کنند تا زمینه آشنایی بیشتر شود.
قائم مقام و جانشین وزیر فرهنگ عراق با تاکید بر این که همواره سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی را دنبال می کنند، خاطرنشان کرد: سخنان آیت الله خامنه ای پیرامون اشتراکات فرهنگی کشور ایران و عراق را هم شنیده ایم.
ابورغیف هدف شبکه های معاند و دشمن را تخریب اشتراکات فرهنگی ایران و عراق دانست و تاکید کرد: رسانه های دشمن کارشناسان تخریب است و تلاش دارند همبستگی موجود را خراب کنند. در هفته ی گذشته بیشتر از چهار گروه سیاسی عراقی به تهران سفر کرده اند و این سفرها همچنان ادامه دارند اما تأثیرگذاری این هیأت های سیاسی به اندازه پخش یک فیلم در بغداد نیست.
وی به پخش فیلم «محمد رسول الله» ساخته مجید مجیدی اشاره نمود و افزود: وقتی ما فیلم حضرت محمد (ص) را سال ۱۳۹۶ در المسرح الوطنی پخش کردیم جمعیت بسیار زیادی برای مشاهده فیلم آمده بودند و سمفونی ملی ایران هم خیلی مورد استقبال قرار گرفت بنابراین علاقه مندیم فعالیت مشترک فرهنگی با ایران ادامه داشته باشد.
قائم مقام و جانشین وزیر فرهنگ با عرضه پیشنهادی در مورد انعقاد تفاهمنامه مشترک فرهنگی در راه تولیدات مشترک فرهنگی و هنری با حوزهٔ هنری انقلاب اسلامی اظهار داشت: تولیدات کودک محور و انیمیشن حوزه هنری هم آثار قابل توجهی است که علاقه مند هستیم برای همکاری در این حوزه وارد گفتگو شویم.


منبع:

1401/03/24
09:34:49
5.0 / ۵
202
تگهای خبر: سفر , سینما , قاب , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟