با حكم محمود سالاری؛

حمیدرضا اردلان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان شد

حمیدرضا اردلان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان شد محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حمیدرضا اردلان را بعنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب نمود.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از خبرگزاری ایرنا از معاونت امور هنری، محمود سالاری در حکمی دکتر حمیدرضا اردلان را بعنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب و در نشستی با حضور محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی حکم دبیری را به اردلان اعطا کرد.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکم اردلان نوشته است: نظر به سوابق علمی و تجربیات بهادار هنری جناب عالی و به پیشنهاد مدیرکل دفتر امور موسیقی، به سبب این حکم، بعنوان «دبیر شانزدهمین دوره جشنواره موسیقی جوان» منصوب می شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال، بهره گیری از ظرفیت های استادان ارجمند موسیقی، بهره مندی از تجارب دوره های گذشته و دبیر ارجمند سابق این جشنواره، ضمن پیش بینی برنامه های تحول گرایانه برای این رویداد معتبر موسیقایی، در راه رشد و شناسایی جوانان مستعد و هنرمند و بالندگی موسیقی ایران عزیز، گام های مؤثری بردارید.
حمیدرضا اردلان مدرس دانشگاه، پژوهشگر و موسیقی شناس ضمن تألیف مجموعه های موسیقی نواحی ایران، مرشدان پرده خوان، مقالات هفت دوره نمایش های آیینی و سنتی، از سه دهه پیش مباحث نظری در زمینه ماهیت موسیقی مقامی ایران را مطرح کرده است که با اهمیت ترین آنها نظریه تکرار، دور و زمان است.
اردلان ضمن مشارکت در برگزاری سمینارهای علمی، طراحی رویدادهای موسیقی و تئاتر، پرونده بخش موسیقی ثبت جهانی شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی را برای سازمان یونسکو نگارش کرده و به همراه محمدرضا درویشی جزو طراحان جشنوار موسیقی نواحی در چند دوره آغازین بوده است.
همچنین وی تا حالا چندین دوره به عنوان مشاور دبیر جشنواره ملی موسیقی جوان و داور بخش موسیقی نواحی این جشنواره نیز حضور داشته است.

1401/03/15
12:45:22
5.0 / ۵
157
تگهای خبر: جشن , جشنواره , طراحی , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟