دست خدا روایت دستاوردهای ارتش ایران در زمینه دفاعی

دست خدا روایت دستاوردهای ارتش ایران در زمینه دفاعی آتلیه دات کام: نماهنگ «دست خدا» با روایتی از دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمینه دفاعی و نظامی منتشر گردید.


به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، نماهنگ دست خدا با شعری از مسعود خدابنده لو، به آهنگسازی مصطفی دولتی، خوانندگی عباس آزادیان و تدوین علیرضا مرادعلی بیگی به همت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاونت فرهنگی و روابط عمومی (اداره هنری و سینمایی ارتش) تولید و انتشار یافته است.
در این نماهنگ ارتش جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار از یکی از پایگاه های سرّی پهپادی خود در اعماق زمین رونمایی و قسمتی از دستاوردهای خودرا در زمینه دفاعی و نظامی به معرض نمایش گذاشته است.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از خبرگزاری ایرنا، هفتم خرداد سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح از یکی از پایگاه های سری و زیرزمینی پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پایگاه راهبردی پهپادی ۳۱۳ ارتش، بازدید کرد و در جریان آخرین توانمندی ها در عرصه تولید انواع پهپادهای نظامی، تهاجمی و دور برد ارتش قرار گرفت.
با عملیاتی شدن این پایگاه سری که در عمق صدها متری زمین طراحی و تولید شده است جمهوری اسلامی ایران به قدرت برتر پهپادی در منطقه تبدیل گشته است.
در این بازدید دو دستاورد جدید برای اولین بار به نمایش درآمد؛ اولین دستاورد موشک کروز حیدر- ۱ است که قابل حمل توسط پهپاد کمان-۲۲ نهاجا و فطرس معرفی شده است. برمبنای اطلاعات اعلام شده، این موشک ۲۰۰ کیلومتر برد دارد و سرعت آن در لحظه به هدف خوردن به هدف، یکهزار کیلومتر بر ساعت است. حیدر-۱ نخستین موشک کروزی است که قابلیت شلیک از پهپاد را دارد.
دومین دستاورد، پهپاد کروز حیدر-۲ است که یک پهپاد محمول بر بالگرد است و قبل از این نیز تصاویری از آن که بر روی بالگرد ۲۱۴ هوانیروز نصب شده بود، انتشار یافته است.
پیشرفت های خیره کننده جمهوری اسلامی ایران در حوزه ساخت انواع پهپادها خصوصاً در زمینه دفاعی و نظامی، به ویژه در سالهای اخیر، توجه جهان را به خود جلب کرده است. قدرت و دانش ایران در زمینه فناوری پهپاد تنها محدود به ساخت آن نمی گردد بلکه رهگیری و به دام انداختن پیشرفته ترین پهپادهای متجاوز، بخش دیگر از توانمندی های بومی جمهوری اسلامی در این حوزه است و به دست گرفتن کنترل برخی پیشرفته ترین پهپادهای نظامی-تجسسی آمریکا و به زمین نشاندن آن توسط متخصصان ایرانی، تنها گوشه از این توانمندی هاست.
۱۳ آذر ۱۳۹۰ ایران یک فروند هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی فوق پیشرفته و رادار گریز آمریکا از نوع لاکهید مارتین آر کیو ۱۷۰ را که در شرق کشور درحال جاسوسی بود، تحت کنترل خود در آورند و آنرا به زمین بنشانند و مبادرت به مهندسی معکوس روی آن کنند.منبع:

1401/03/10
21:00:16
5.0 / ۵
216
تگهای خبر: پیشرفت , سینما , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟