مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

بنیاد رودکی قادر به نمایندگی جریان فرهنگی هنری کشور در جهان است

بنیاد رودکی قادر به نمایندگی جریان فرهنگی هنری کشور در جهان است به گزارش آتلیه دات کام مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تکریم و تودیع مدیران بنیاد رودکی اظهار داشت: این نهاد فرهنگی می تواند جریان فرهنگی هنری کشور را در سطح جهانی نمایندگی کند.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از خبرگزاری ایرنا از بنیاد رودکی، مراسم تکریم مهدی افضلی و معرفی مدیرعامل جدید بنیاد رودکی با حضور اعضای هیات مدیره، محمود شالویی دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع، محمود سالاری معاون امور هنری و محمد حسین نیرومند مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی معاون سابق سیمای رسانه ملی، هنرمندان، مدیران و کارکنان بنیاد رودکی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار رودکی برگزار شد.
در این مراسم شالویی در سخنانی ضمن اشاره به آشنایی دیرینه خود با افضلی اظهار داشت: با مدیریت خوب و تدبیر افضلی، همه سختی ها و تنگناهایی که ممکن بود طی ۱۰ سال در حوزه های فرهنگی و هنری ایجاد شود با برخورد خوش و همدلی ایشان برطرف شد. حوزه فرهنگ و هنر با همراهی و همدلی هنرمندان پیش می رود و افضلی در این خصوص بسیار موفق عمل کردند.
مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همینطور به کارنامه افضلی در دوره مدیریت در بنیاد رودکی اشاره و از تلاشهای وی قدردانی کرد.
وی ضمن اشاره به توانمندی های بنیاد رودکی بعنوان مجموعه ای مستقل به فعال تر شدن تالار وحدت، فرهنگسرای نیاوران و مجموعه آزادی بعنوان اجزای بنیاد رودکی در دوره اخیر اشاره نمود و اظهار داشت: فرهنگسرای نیاوران، می تواند جنبه بین المللی تری به فعالیتهای فرهنگی هنری بنیاد رودکی بدهد.
شالویی به نقش بنیاد رودکی در بعضی رویدادهای بین المللی مانند اکسپوی دبی اشاره نمود و اضافه کرد: بنیاد رودکی بعنوان نماینده وزارت خانه، نقش فعال و تعیین کننده ای در این رویداد داشت و امیدوارم در همه رویدادهای بین المللی حضور بنیاد فرهنگی هنری همچنان موثر و کارساز باشد و جریان فرهنگی هنری کشور را در سطح جهانی نمایندگی کند.
وی افزود: بسیار خوشحالیم که بعد از آقای افضلی، آقای زین العابدین که از متن حوزه فرهنگ و هنر است، جایگزین ایشان شد. او سابقه درخشانی در حوزه فرهنگ و رسانه ملی داشته و هر فردی نام و آوازه او را شنیده بود، از این انتصاب ابراز خرسندی کرد. به یقین خدمات آقای زین العابدین مورد اقبال جامعه فرهنگی و هنری قرار خواهد گرفت. امیدوارم او هم همچون آقای افضلی با همدلی با هنرمندان در همه عرصه های فرهنگی هنری بویژه حضورهای بین المللی، فعال و جریان ساز باشد.
سپس افضلی گزارشی از خدمات عرضه شده طی ۳۲ ماه حضور در بنیاد رودکی را برای حاضران قرائت کرد و اظهار داشت: خوشبختم که هنرمندان مرا بعنوان سرباز فرهنگی قبول کردند و از این پس در کنار آقای زین العابدین هستم و برای اعتلای فرهنگ و هنر این کشور خاضغانه خواهم کوشید.
وی عرضه هنر فاخر را مأموریت ویژه بنیاد رودکی خواند و اضافه کرد: بنیاد رودکی را باید از دو زاویه روح و کالبد نگریست که در بطن این کالبد میراثی، باید روح هنر فاخر ایرانی - اسلامی دمیده شود.
افضلی بازآفرینی و ظرفیت سازی برای بنیاد رودکی، ایجاد یکپارچگی کالبدی ساختاری و کارکردی در مجموعه بنیاد رودکی، بازگشت به اساسنامه و ایجاد ظرفیت های کارکردی و فعالیتی جدید، سازماندهی فرآیندهای مبتنی بر خرد جمعی، مشارکت صاحب نظران در تولید و برنامه ریزی آثار هنری، احیای نقش جهانی و کارکردهای بین المللی بنیاد رودکی، توسعه اقتصاد هنر و اولویت دادن به حوزه پژوهش و میراث سازی برای آیندگان را رویکرد اجرایی و عملی خود در خلال دوران خدمت خواند.
مجید زین العابدین مدیرعامل بنیاد هم ضمن تشکر از حسن اعتماد محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: این دوره خدمتگزاری در بنیاد رودکی را دوره افتخارآمیزی می دانم. آقای افضلی از طریق پیموده شده گفتند؛ حالا راهبرد ما بر مبنای گام دوم انقلاب اسلامی در راه تعالی بنیاد برای خدمت به فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی است و به چشم انداز تمدن نوین اسلامی می نگریم.
وی اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی و انقلابی واجد مشی خردمندانه و خردورزانه، استقامت و شجاعت در تصمیم ها، همدلی با هنرمندان و رفتارانقلابی در راه تعالی است.
مدیرعامل بنیاد رودکی درباره افق پیش رو خاطرنشان کرد: مسیر ما حرکت به سمت هنر متعالی است؛ به تعبیر شهید آوینی، هنر موحدانه که هنر تعالی بخش است و رو به زوال نمی رود. در هنر متعالی نفس پرستی دیده نمی گردد و هنرمندان را از این حیث دارای اندیشه عمیق می بینیم.
وی تصریح کرد: اصحاب فرهنگ و هنر سرمایه های اجتماعی کشور هستند و بنیاد رودکی در این دوره مساعی خویش را برای ارتقای این سرمایه عظیم به کار خواهد گرفت.منبع:

1401/03/02
22:16:42
5.0 / ۵
207
تگهای خبر: خدمات , مراسم , نمایندگی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟