در ادامه تحقق وعده های دولت مردمی انجام شد؛

اهدای 197 هدیه ازدواج و فرزندآوری به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

اهدای 197 هدیه ازدواج و فرزندآوری به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه به گزارش آتلیه دات کام معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری با اشاره به این که طرح «شمیم» و «جوانه» یکی از خدمات نوین صندوق اعتباری هنر در دولت مردمی است، اظهار داشت: از شروع اجرای این طرح 197 هدیه ازدواج و فرزندآوری به اعضای صندوق پرداخت شده است.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فرزاد طایفه حیدری عصر یکشنبه- ۱۸ اردیبهشت- با تشریح جزییات دو طرح «شمیم و جوانه»، اظهار داشت: تخصیص تسهیلات قرض الحسنه و پرداخت هدیه بلاعوض به اعضای صندوق با هدف ترویج فرهنگ ازدواج و تشویق به فرزندآوری در پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی درباب سیاست جوان سازی جمعیت از خدمات نوین صندوق در دولت مردمی است که از شروع مهر ۱۴۰۰ عملیاتی شده است.
وی تصریح کرد: به اعضایی که تاریخ ثبت رسمی عقد ازدواج آنها در بازه زمانی اول مهرماه ۱۴۰۰ تا ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ باشد تسهیلات طرح شمیم تعلق می گیرد.
به گفته معاون صندوق اعتباری هنر در قالب این طرح، مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بدون بهره با کارمزد ۲ درصد همراه با ۵ میلیون تومان هدیه ازدواج بلاعوض تقدیم اعضای واجد شرایط می شود.
وی در ادامه اضافه کرد: طرح جوانه به اعضایی تعلق می گیرد که از اول مهر ماه سال ۱۴۰۰ تا اختتام ۱۴۰۱ صاحب فرزند شوند. در قالب این طرح مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بدون بهره با کارمزد ۲ درصد همراه با مبلغ ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض تقدیم می شود.
حیدری در ادامه اضافه کرد: تسهیلات طرح شمیم فقط به ازدواج اول و دائم تخصیص می گیرد. در صورتیکه هر یک از زوج ها و والدین (متقاضیان طرح شمیم و جوانه) عضو صندوق اعتباری هنر باشند، فقط به یکی از زوج ها وام به مبلغ ۳۰ میلیون تومان تخصیص می یابد اما هدیه بلاعوض به هر دو نفر تعلق می گیرد.


معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر، اظهار داشت: از شروع اجرای این طرح به ۱۲۳ نفر از اعضا در قالب طرح جوانه و ۷۴ نفر در قالب طرح شمیم این تسهیلات تعلق گرفته شده است.
ارائه تسهیلات و بسته های حمایتی به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه
به گزارش آتلیه دات کام به نقل از خبرگزاری ایرنا، موضوع پشتیبانی از هنرمندان و رفع مشکلات و دغدغه های این قشر فرهیخته و ایجاد زمینه هایی برای حمایت و برطرف نمودن مسائل آنها بعنوان وعده داده شده در ابتدای شروع فعالیت دولت سیزدهم و بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر از محل اعتبار ویژه ۵۰۰ میلیارد تومانی در سرفصل های مختلف همچون در قالب تسهیلات بلاعوض و دو طرح یاد شده با تلاش و پیگیری دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید مجید پوراحمدی مشاور وزیر و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در دولت مردمی تدوین و طی مراحل مختلف و مرور زمان در اختیار اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه واجد شرایط عضو این صندوق تعلق گرفته و همچنان بر طبق توضیحات اولیه این خبر ادامه دارد.
بیش از ۶ هزار میلیاردریال مجموع خدمات حمایتی سال ۱۴۰۰
با تعلق ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و بسته های حمایتی به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در وضعیت شیوع ویروس کرونا از طرف دولت مردمی از شروع فعالیت دولت تاکنون، جای تقدیر دارد، این پرداختی ها زمانی انجام شده که دولت در وضعیت سخت کمبود بودجه، تحریم ها و مشکلات مالی قرار دارد اما به شکل ویژه به قشر فرهیخته هنرمندان اهتمام ورزید.
مجموع خدمات حمایتی ارائه شده صندوق اعتباری هنر در قالب یارانه تامین اجتماعی، یارانه بیمه تکمیلی، پرداخت مقرری ماهیانه طرح تکریم و مستمری، پرداخت های ضروری درمان و زندگی، بسته حمایتی معیشتی و پرداخت تسهیلات بدون بهره با کارمزد ۲ درصد به هنرمندان کشور در سال ۱۴۰۰ بیش از ۶ هزار میلیاردریال عنوان شده است.منبع:

1401/02/20
12:34:25
5.0 / 5
65
تگهای خبر: خدمات , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟