به سرپرستی فرج علیپور؛

تازه ترین آلبوم گروه تال منتشر گردید

تازه ترین آلبوم گروه تال منتشر گردید آتلیه دات کام: تازه ترین آلبوم گروه موسیقی تال به سرپرستی فرج علیپور از نوازندگان و خوانندگان پیشکسوت منطقه لرستان در قالب 14 قطعه مختلف پیش روی مخاطبان قرار گرفت.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر، «بالابرزان» عنوان یکی از تازه ترین آثار موسیقایی انتشار یافته در زمینه موسیقی نواحی ایران است که طی روزهای اخیر با هنرمندی گروه موسیقی «تال» به سرپرستی فرج علیپور از نوازندگان شاخص و شناخته شده موسیقی منطقه لرستان در دسترس شنوندگان قرار گرفته است.
«چوپی»، «بانو بانو»، «شبانه»، «جومه آوی»، «چش سی»، «مریم»، «ملک دوس»، «سیت بیارم»، «آرزو»، «شرط»، «قمرتاج»، «هالو گنم خره»، «خوش اومایی»، «بالابرزان» عنوان قطعاتی هستند که با زبان لُری در دسترس مخاطبان قرار گرفته اند. البته اغلب این قطعات مشتمل بر آثار پرطرفداری است که گروه تال طی سالهای اخیر آنها را در قالب کنسرتهای مختلف برای علاقه مندان اجرا کرده اند.
فرج علیپور همچون هنرمندان پیشکسوت موسیقی منطقه لرستان است که از سال ۱۳۴۸ تا حالا کارهای مختلفی را در عرصه های خوانندگی و نوازندگی ساز کمانچه انجام داده است. این هنرمند طی سال ها به همراه فرزندان هنرمندش و تعداد دیگری از هنرمندان مختلف با گروه موسیقی «تال» کنسرتهای مختلفی را با محوریت رپرتوار موسیقی منطقه لرستان انجام داده که عمده این اجراها علاوه بر استقبال هموطنان لُر مورد توجه دیگر مخاطبان نیز قرار گرفته اند.
«تک سوار»، «دالکه»، «حرف دل»، «گل باغ»، «داغ شقایق»، «تال»، «شادیانه»، «در سوگ آفتاب»، «شکوفه های موسیقی لرستان»، «چوپی»، «عزیز دل»، «میراث عشق»، «شانه شکی»، «سوز سیل»، «قالیباف» تعدادی از آثاری هستند که فرج علیپور در آنها بعنوان نوازنده یا خواننده حضور داشته اند.
این هنرمند پیشکسوت موسیقی که از شوری ارزشیابی هنرمندان کشور نشان درجه یک نیز دریافت کرده، طی سالهای اخیر علاوه بر اجراهای گوناگون در تهران و شهرستان ها در کشورهای آلمان، فرانسه، بلژیک، انگلیس، سوئد، نروژ، دانمارک، استرالیا، عراق نیز کنسرت هایی را برگزار کرده است.منبع:

1401/02/18
22:04:20
5.0 / ۵
285
تگهای خبر: آلبوم , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟