تشخیص زمان مناسب عکاسی با دوربین جدید

تشخیص زمان مناسب عکاسی با دوربین جدید به گزارش آتلیه دات کام، به نقل از مهر گوگل با استفاده از دانش و تجربه تعدادی عکاس حرفه ای دوربین پیشرفته ای موسوم به کلیپس طراحی نموده که خود با استفاده از هوش مصنوعی زمان مناسب برای عکاسی را تشخیص می دهد.


این دوربین کوچک که قابل الصاق به البسه و دیگر لوازم است، خود زمان مناسب برای فشردن شاتر و عکس گرفتن را بر اساس مهارت حاصل از انتقال تجربه عکاسان حرفه ای تعیین می کند.
 
بسیاری از برنامه های هوش مصنوعی تابدان حد بزرگ و حجیم هستند که اتصال آنها به سخت افزارهای کلود و حافظه های حجیم ضروری است. اما دوربین کلیپس گوگل به گونه ای طراحی شده که کل برنامه مورد نیاز برای فعالیت آن در درون یک دوربین قرار دارد.
 
علاوه بر این تمهیدات امنیتی در نظر گرفته شده تا کل محتوا تا زمانی که کاربر تصمیم به ارسال آن در فضای مجازی بگیرد، آفلاین باقی بماند. مهندسان گوگل می گویند برای تکمیل نرم افزار مورد استفاده در این دوربین نزدیک به سه سال وقت صرف کرده اند.
 
بررسی ها نشان می دهد این دوربین با بررسی سوژه ها، میزان نور، عمق تصویر و دیگر عوامل بهترین تصمیم را برای عکس گرفتن می گیرد و درک بسیار بالایی از امور زیبایی شناسانه دارد.
 
هوش مصنوعی این دوربین با دریافت عکس های تازه و تجربیات عکاسان حرفه ای کماکان در حال افزایش است و لذا می تواند عکس هایی با حذف لرزش و بدون هیچ گونه نقطه تار تهیه کند و در صورت قرار داشتن انگشت فرد در برابر لنز از عکاسی خودداری کند تا این مشکل برطرف شود. زمان عرضه این دوربین مشخص نیست، ولی قیمت آن ۲۵۰ دلار اعلام شده است.
1396/11/07
15:42:36
5.0 / ۵
3091
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 7,890
بازدید دیروز: 5,780
هفته اخیر: 49,369