حراج تابلو زمستانی مونه در بهار

حراج تابلو زمستانی مونه در بهار تابلو نقاشی منظره زمستانی «کلود مونه»، نقاش مشهور فرانسوی که در دوران جنگ جهانی دوم فروخته شده بود در یک حراجی به مزایده گذاشته می شود.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، تابلو نقاشی «تالاب» اثر «کلود مونه» نقاش نامدار فرانسوی که در فاصله ۱۸۷۴ تا ۱۸۷۵ خلق شده است ماه میلادی آینده در بخش آثار هنری قرن بیستم حراجی کریستیز نیویورک به مزایده گذاشته خواهد شد.
این تابلو نقاشی در ابتدا به «ریچارد سمل» یک آلمانی یهود که آنرا تحت فشار در جریان جنگ جهانی دوم فروخت، تعلق داشت.
عواید حاصل از فروش این نقاشی بین وارثان این مرد و مالکان کنونی آن تقسیم خواهد شد.
انتظار می رود این تابلو نقاشی به مبلغی بین ۱۸ الی ۲۵ میلیون دلار فروخته شود. عنوان گران ترین اثر فروخته شده «مونه» هم به تابلو نقاشی «کومه های علف خشک» متعلق به سال ۱۸۹۰ متعلق می باشد که در سال ۲۰۱۹ در حراجی ساتبیز به قیمت ۱۱۰.۷ میلیون دلار به فروش رسید.
این تابلو نقاشی یک منظره فضای باز زمستانی را به تصویر می کشد که در آن افرادی در فاصله دور دیده می شوند. نکته دیگر درباره این نقاشی آن است که این تابلو در شهرستان «ارژانتوی» نقاشی شده است، این شهرستان مکان محبوبی برای برای نقاشان امپرسیونیست محسوب می شد.
قبل از این که این نقاشی به دست «سمل» برسد، «مونه» آنرا در یک حراجی به حدود یک سال بعد از برگزاری نمایشگاه سال ۱۸۷۴ «نخستین نمایشگاه امپرسیونیست»، به فروش رساند.
«مونه» هنرمندی بود که برای خلق تابلوهای نقاشی در چارچوب مجموعه شهرت داشت. او یک سوژه را بارها در ساعات مختلف روز، در نورپردازی های مختلف، در آب و هوا و فصل های متعدد نقاشی می کرد. آثار این هنرمند در حراجی های مختلف با قیمت های چشم گیر به فروش رسیده اند.
منبع:

1401/01/28
09:26:22
5.0 / ۵
197
تگهای خبر: تصویر , قیمت , منظره , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟