انتشار فراخوان جشنواره جایزه عکس 5

انتشار فراخوان جشنواره جایزه عکس 5 فراخوان سومین دوره جشنواره بین المللی عکس ۵ منتشر گردید.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی زاده دبیر جشنواره و مستندساز اظهار داشت: فراخوان سومین دوره جشنواره جایزه بین المللی «عکس ۵» از امروز ۲۷ فروردین انتشار یافته است که علاقه مندان می توانند برای اطلاع از محتوای این فراخوان به سایت www.۵photoaward.com رجوع کنند. همینطور مدت ارسال آثار از امروز به مدت یک ماه است.
وی بیان نمود: مبحث عکاسی سال جاری لند اسکیپ و طبیعت بی جان است که باید در چارچوب مینیمالیسم و فرمالیسم عرضه شود. عکاسی مینیمال را میتوان در یک جمله خلاصه کرد، هر چه تصویر ساده تر، قابل فهم تر است. هنر عکاسی مینیمال با این که کمتر شناخته شده است اما از هنرهای خاص عکاسی به حساب می آید و میتوان گفت برای خیلی از شرایط کارآمد می باشد. در نتیجه در عکاسی به سبک مینیمال یا همان تقلیل گرایی چند نکته اهمیت پیدا می کند.
در سبک مینیمال از یک سوژه و یا حداکثر دو سوژه استفاده می شود و در واقع جزئیات از تصاویر این سبک حذف می شوند اما در حالت کلی مفهوم تصویر قابل درک است. طبق تعریف منابع مختلف عکاسی، عکاسی مینیمال در واقع خلاصه کردن فرم و تاکید روی محتوای اثر است. در واقع قبل از آن که این سبک عکاسی روی احساسات شخصی و بیان احساسات تمرکز داشته باشد تلاش می کند از قوانین مختلف بهره برده و آثار فوق العاده و متفاوتی را خلق کند.
این هنرمند تصریح کرد: نظریه فرمالیسم از برتری فرم حمایت می کند و هرگونه استناد به دین، تاریخ و سیاست را از نظر زیباشناختی بی ربط و بی مورد می داند و یا آنها را دل مشغولی غیر هنری تلقی می کند. هنر باید بر مبنای معیارهای خودش قضاوت شود.
علاقه مندان می توانند ۵ عکس برای جشنواره ارسال نمایند که باید توجه داشته باشند آثار را فقط به ایمیل جشنواره به نشانی ۵photoaward@gmail.com ارسال نمایند.
عوامل این جشنواره عبارتند از: مهدی شادی زاده و علیرضا شادی زاده مؤسس و دبیر جشنواره، سیمین بایرامی مدیر هنری، غزل مظفری گرافیست، مؤسسه فرهنگی هنری پیشرو پارسیان امرداد مجری طرح، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی.


منبع:

1401/01/27
19:50:24
5.0 / ۵
378
تگهای خبر: تصویر , جشن , جشنواره , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟