به آهنگسازی احسان انوریان؛

رنج نامه نسل سوخته شنیدنی شد

رنج نامه نسل سوخته شنیدنی شد به گزارش آتلیه دات کام رنج نامه نسل سوخته در چارچوب یک آلبوم فانتزی برای سنتور و ارکستر زهی، عنوان یکی ازتازه ترین پروژه های موسیقایی است که با آهنگسازی احسان انوریان انتشار یافته است.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر، آلبوم موسیقی «رنج نامه نسل سوخته» مشتمل بر آثاری موسیقایی روی اشعار مولانا به آهنگسازی احسان انوریان در چارچوب فانتزی برای سنتور و ارکستر زهی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
«برف در آغوش آفتاب»، «پرواز در قفس»، «فریادی در پستو»، «جاده»، «رو به تو»، «بی قرار» قطعاتی هستند که در این آلبوم گنجانده شده اند، این در شرایطی است که احسان انوریان نوازنده سنتور و سنتورباس، مرسده فرخی نوازنده ویولن، ویولا و ویولنسل و ساسات تیموری نوازنده ویولن گروه اجرایی این آلبوم را می سازند.
احسان انوریان درباره این موسیقایی نوشته است:
رنج نامه نسلی سوخته یک مجموعه داستان از رنج ها و دردهای انسان های هم روزگار من است. در این داستان ها، تلاش من بر تصویرسازی ملودیک، با ساز سنتور و رنگ آمیزی با ارکستر سازهای بوده است.
به غیر از قطعه بی قرار که بر مبنای شعری از مولانا پیش می رود، بقیه قطعات طوری طراحی شده اند که صور خیال شنونده بر مبنای اسم قطعات شکل بگیرد. رنج های نسلی سوخته، دردها و رنج هایی است که تجربیات من در او نقش جدی دارد و تلاش کردم از اغراق و تصویربرداری های پررنگ و نگار یا حتی کدر پرهیز کنم.

تک نوازی ها هم مانند قطعات، شخصیت مستقلی داشته باشند. انتخاب اسم فانتزی برای سنتور و ارکستر به معنای استفاده فرم فانتزی در قطعات نیست، صرفا جهت آدرس دادن به شنونده است که پیش از شنیدن اثر، پیش فرضی از سازبندی قطعات در ذهن داشته باشد.
احسان انوریان همچون آهنگسازان و نوازندگانی است که طی سالهای اخیر آلبوم های «چنگ عشق» با گروه خسروان و «پیدای پنهان» به خوانندگی سالار عقیلی را در دسترس مخاطبان قرار داده است.
آلبوم «رنج نامه نسلی سوخته» با مجوز شماره ۵۵۸۸-۱۴۰۰ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماره ۳۷۶۴۲ کتابخانه ملی پیش روی مخاطبان قرار داده شده است.


منبع:

1401/01/24
19:17:25
5.0 / ۵
536
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 913
بازدید دیروز: 2,219
هفته اخیر: 29,280