برای برگزاری كنسرت؛

همایون شجریان با سیاوش راهی دوبی می شود

همایون شجریان با سیاوش راهی دوبی می شود به گزارش آتلیه دات کام گروه موسیقی سیاوش به سرپرستی و خوانندگی همایون شجریان روز دوازدهم اردیبهشت ماه سالجاری در دوبی کنسرتی را برگزار خواهند کرد.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر، تازه ترین کنسرت گروه موسیقی «سیاوش» به سرپرستی و خوانندگی همایون شجریان روز دوازدهم اردیبهشت ماه سالجاری در دوبی برگزار می گردد.
فصل تازه فعالیتهای گروه موسیقی «سیاوش» به سرپرستی و خوانندگی همایون شجریان در قالبی جدید از نوازندگان و حوزه آهنگسازی با آغاز بهار سال ۱۴۰۱ با اجرای برنامه در کشورهای بلژیک، فرانسه و هلند پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
مهیار طریحی نوازنده سنتور، حسین رضایی نیا نوازنده دف، آیین مشکاتیان، آزاد میرزاپور نوازنده تار و عود همچون هنرمندانی هستند که در این مجموعه کنسرت ها همایون شجریان را همراهی می کردند.
گروه «سیاوش» به سرپرستی همایون شجریان همچون مجموعه های شناخته شده موسیقی ایرانی طی سالهای گذشته است که در سالهای آغازین دهه ۹۰ اجراها و برنامه های زنده زیادی را پیش روی مخاطبان قرار دادند که از آن جمله میتوان به مجموعه کنسرتهای «آیینه ها» به آهنگسازی کیخسرو و سهراب پورناظری اشاره نمود. کنسرت هایی که در زمان اجرای خود با استقبال بسیار خوبی از جانب تماشاگران و علاقه مندان مواجه گردید. در این کنسرت ها همایون شجریان خواننده، سهراب پور ناظری آهنگساز، نوازنده تنبور و کمانچه، حسین رضایی نیا سازهای کوبه ای، همایون نصیری نوازنده سازهای کوبه ای، شهرام غلامی نوازنده عود، اصغر عربشاهی نوازنده تار، مهیار طریحی نوازنده سنتور، آیین مشکاتیان نوازنده سازهای کوبه ای، داریوش آذر نوازنده کنترباس بعنوان نوازنده حضور داشتند.
همایون شجریان شهریور سال ۱۳۹۱ بود که بعد از تشکیل این مجموعه موسیقایی اظهار داشته بود: همیشه دوست داشتم گروهی مثل گروه «آوا» که پدرم آنرا تاسیس کرده بودند، پی ریزی کنم و این گروه جایی باشد تا آثار هر آهنگسازی در آن اجرا شده و نوازندگان مختلف در آن هنرنمایی کنند. من هم نام این گروه را «سیاوش» گذاشتم و فعالیتم را با این گروه آغاز می کنم.

1401/01/20
23:35:25
5.0 / ۵
292
تگهای خبر: موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟