آخرین وضعیت جسمی آهنگران در بیمارستان

آخرین وضعیت جسمی آهنگران در بیمارستان آتلیه دات کام: حسن آهنگران ـ خوشنویس پیشکسوت کشور ـ به سبب دیابت در بیمارستان آیت الله گلپایگانی قم بستری شد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، نماینده موسسه هنرمندان پیشکسوت با اعزام به شهرستان قم و حضور در بیمارستان، پیگیر روند درمان این هنرمند پیشکسوت شد.
سید عباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با بیان این مساله و در گفت گوی تلفنی با حسن آهنگران جویای حال این خوشنویس پیشکسوت شد.
پزشکان وضعیت جسمی این خوشنویس پیشکسوت را هم اکنون پایدار توصیف کردند. عظیمی با ابراز امیدواری از روند درمان و قدردانی از پزشکان و کادر درمانی بیمارستان آیت الله گلپایگانی قم، از مردم خواست تا برای سلامتی کامل این استاد پیشکسوت دعا کنند.
حسن آهنگران خوشنویس برجسته کشور، در سال ۱۳۲۱ در شهر قم متولد و دارای درجه یک هنری در رشته خوشنویسی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او فعالیت هنری خودرا از سال ۱۳۳۵ در حوزه های خوشنویسی، نقاشی و ردیف های سنتی آغاز نموده است.
آهنگران در خط نستعلیق شاگرد سید حسین میرخانی، در خط شکسته نستعلیق شاگرد محمدحسین عطارچیان و در نقاشی نیز شاگرد سیدمحمدرضا دعوتی بوده است. «دریای عطش»، «دل هست اینجا کبوتر» و «ره آوردی بر خطوط نستعلیق و شکسته چلیپایی» از آثار چاپ شده آهنگران است.

منبع:

1401/01/18
12:26:42
5.0 / ۵
301
تگهای خبر: چاپ , نقاشی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟