در مراسم رونمایی آلبوم عنوان شد؛

شنیدن نغمه هایی برای خانواده ایرانی در آلبوم پناه

شنیدن نغمه هایی برای خانواده ایرانی در آلبوم پناه آتلیه دات کام: آلبوم موسیقی پناه مشتمل بر آثار منتخب موسیقایی با موضوع خانواده شامگاه سه شنبه هفدهم اسفند در فرهنگسرای خانواده تهران رونمایی گردید.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر، آیین رونمایی از آلبوم موسیقی «پناه» با حضور تعدادی از اهالی فرهنگ و هنر روز سه شنبه ۱۷ اسفند در فرهنگ سرای خانواده اجرا شد.
در ابتدای مراسم شیوا مقدم رئیس فرهنگ سرای خانواده در آیین رونمایی آلبوم موسیقی«پناه» اظهار داشت: خانواده بعنوان با اهمیت ترین نهاد اجتماعی دارای ارکانی است که وجود این رکن ها در بهداشت روان و سلامت جسمی اعضا خانواده موثر است. یکی از ماموریت های اصلی فرهنگ سرای خانواده پرداختن به حوزه خانواده از منظر تشکیل تحکیم و تعالی خانواده است.
وی افزود: تک فرزندی یکی از لطمه های جدی است که این روزها حوزه خانواده و جامعه با آن درگیر است و از مناظر مختلف می توان به موضوع جمعیت نگاه کرد اما هدف ما در فرهنگ سرای خانواده نگاه به مسئله خانواده از منظر روانشناختی و عاطفی است چونکه فرزندان برای داشتن سلامت روان نیاز به پشتوانه های عاطفی دارند، حضور خواهر، برادر دایی و خاله عمه و عمو و پدر بزرگ و مادربزرگ بعنوان ار کان اصلی خانواده می تواند پشتوانه عاطفی فرزندان ما باشند در این خصوص ما با شعار دلخوشی یعنی داشتن خواهر و برادر تولیداتی در زمینه مجازی داشتیم.
رئیس فرهنگ سرای خانواده اظهار داشت: برای پرداختن به موضوع فرزندآوری از ابزارهای مختلف استفاده شد و معتقدم در جامعه امروز با اهمیت ترین ابزار برای ارتباط با جامعه و پیوند بین فرهنگ رسمی و فرهنگ عمومی زبان هنر است؛ در همین راستا در زمینه خانواده با محوریت هنر برنامه هایی چون جشنواره نمایشنامه نویسی ثمر، قصه خانواده من و آلبوم موسیقی پناه تعریف کردیم.
مقدم اظهار نمود: موسیقی هنر هویت بخش است و موسیقی و شعر به ماندگاری فرهنگ کمک می نماید. آهنگ ها بخش های کلیدی فرهنگ را جاودان و یک بخش کلیدی از رشد هویت فرهنگی ما را می سازند. تاثیر مستقیم موسیقی بر روی فرهنگ ماست که با نگاهی دقیق متوجه می شویم تاثیر موسیقی بر پوشش یک پدیده میان فرهنگی هم می تواند باشد چونکه در عصر اینترنت؛ موسیقی ممکنست از هر فرهنگ و از هرکجای دنیا طرفداران خودرا پیدا کند.
مصطفی بانیان نماینده مدیریت موسیقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و یکی از نوازندگان این اثر موسیقیایی اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب بحث تمدن سازی مطرح گردیده است و نقش خانواده در آن خیلی مهم هست وقتی به نقش خانواده رسیدیم در تلاش بودیم چگونه نقش خانواده را برجسته نماییم. در اینجا هنر و همچون شعر و موسیقی در سر راه ما قرار گرفت نخواستیم در این رابطه یک میزگرد فرهنگی برگزار نماییم و نقش خانواده را مهم و برجسته نماییم با ابزار موسیقی، هنر و شعر که در اختیار داشتیم؛ خواستیم نقش ارکان مختلف خانواده همچون «پدر» نقش ولایت پذیری، «مادر» نقش تعلیم و تربیت و عفاف، «فرزندان» برکات زندگی و «بزرگان» را نشان دهیم.
وی ادامه داد مدیریت موسیقی و سرود سازمان فرهنگی و هنری بر طبق محوریت و ماموریتی که فرهنگ سرای خانواده دارد این طرح را در نظر گرفت و با همکاری این مرکز این آلبوم تهیه و تولید شد.
بانیان بیان کرد: یکی از مزایای این آلبوم استفاده از نسل جوان بود و وظیفه ارگان های فرهنگی است که در جهت هرچه بهتر معرفی و آشنا کردن فرزندان مان با موسیقی کوشش نماییم که از نظر فرهنگی محکم تر و استوارتر قدم بردارند.
در ادامه شهرام صارمی نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی و دیگر نماینده مدیریت موسیقی و سرود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این مراسم گفت: رویکرد فعالیت مدیریت موسیقی از زمان شیوع ویروس کرونا مانند تمام واحدهای فرهنگی و موسیقی که در سایر نهادهای کشور فعال می باشند لاجرم به سمت و سوی فعالیت مجازی رفت در این دوره فعالیت موسیقی باتوجه به شیوع ویروس کرونا با هزینه های حداقلی ۱۲، ۱۳ آلبوم موسیقی و تعدادی تک آهنگ با مشارکت دست اندرکاران و هنرمندان که حامیان معنوی ما بودند تهیه و تولید شد همین طور نخستین دوره ای بود که مدیریت موسیقی به جز فعالیت مجرد خود با همکاری مناطق مختلف آثاری را باتوجه به هویت و فعالیت مراکز تولید کرد و آلبوم «پناه» یکی از همین فعالیت هاست.
آلبوم موسیقی «پناه» شامل نغمه هایی برای خانواده ایرانی و دارای ۸ قطعه موسیقیایی «پدر»، «خواهر»، «آفتاب بهاری»، «دختر»، «برادر»، «پسر»، «مادر» و «چراغونی» با اشعاری از شاعران برجسته ای چون علی محمد مودب، رضا تاجیک، رضا یزدانی، محمدمهدی سیار، میلاد عرفان پور و علی داودی است. همین طور آرش رستمی، وهاب ابراهیمی، مجتبی امانی، آرش رستمی، مجتبی کلینی خوانندگان و حسین پارسافر، آرمان مهربان، سعید عظیمی، شبیرمهرآور عهده دار آهنگسازی و تنظیم کنندگی این اثر هنری هستند.
حسین پارسافر (ویولن و ویولا، میکس و مسترینگ)، کریم قربانی (ویولنسل)، مصطفی بانیان (فلوت)، آرمان مهربان (پیانو و گیتارباس) بعنوان نوازنده در آلبوم موسیقی «پناه» حضور دارند.
این اثر هنری به همت فرهنگ سرای خانواده و مشارکت مدیریت موسیقی و سرود سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران تهیه و تولید شد.


منبع:

1400/12/20
21:20:43
5.0 / ۵
489
تگهای خبر: آلبوم , پیانو , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟