به آهنگسازی ستاره احمدی؛

تک آهنگ نغمه کهن دردسترس مخاطبان قرار گرفت

تک آهنگ نغمه کهن دردسترس مخاطبان قرار گرفت تک آهنگ نغمه کهن اثری برای ساز سه تار با همراهی ضرب زورخانه در دستگاه چهارگاه به آهنگسازی ستاره احمدی و همراهی علی حسین زاده در دسترس مخاطبان قرار گرفت.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از امور رسانه ای پروژه، «نغمه کهن» برای سه تار به همراهی ضرب زورخانه در دستگاه چهارگاه، منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفت. این در شرایطی است که نوازنده سه تار و آهنگساز این اثر ستاره احمدی است و علی حسین زاده (قهرمان) بعنوان نوازنده ضرب زورخانه به هنرنمائی پرداخته است.
مولف این قطعه درباره پروژه «نغمه کهن» توضیح می دهد: «ضبط سه تار و میکس و مستر توسط فواد سمیعی دراستودیو المپیک تهران و ضبط ضرب زورخانه توسط مجید دهقان در استودیو پژواک یزد انجام شده است. این کار در دستگاه چهارگاه ساخته شده است، چهارگاه قدمت زیادی در این مرز و بوم دارد و به خوبی می تواند فرهنگ و تاریخ ایران را به تصویر بکشد. تمام تلاش ام برای ساخت این اثر شنیده شدن نغمه هایی بوده که مدتیست به فراموشی سپرده شده اند و همینطور ضرب زورخانه و فرهنگ پهلوانی که ما ایرانی ها بسیار با این فرهنگ پیوند داشته ایم. ویدئوهای این اثر در شهر تاریخی یزد فیلم برداری شده، چون که یزد یکی از مراکز مهم فرهنگی و تاریخی ماست و پیوند بسیاری با فضای کاری این اثر داشت، ناگفته نماند که تمام تلاشم، نشان دادن هنر، تاریخ و فرهنگ ما ایرانی هاست که باید به آن ارزش داده شود.»
ستاره احمدی نوازنده‌ی سه تار، آهنگساز و تحصیل کرده کارشناسی نوازندگی موسیقی از دانشگاه هنر تهران است که پیشتر از وی دو اثر به نامهای آلبوم «افسانه گل یخ» و قطعه «سراب» انتشار یافته و در دسترس عموم قرار گرفته است.
قطعه ی «نغمه کهن» از راه پلت فرم های مختلف در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.


منبع:

1400/12/17
10:59:07
5.0 / ۵
261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟