گردهمایی شاهکارها در حراجی ساتبیز

گردهمایی شاهکارها در حراجی ساتبیز آثار هنری هنرمندان نامداری همچون «رنه ماگریت» و «کلود مونه» در حراجی پیش رو ساتبیز به مزایده گذاشته می شوند.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، تابلو نقاشی «امپراتوری نور» اثر «رنه ماگریت» که خیابانی را در شب و زیر آسمان آبی به تصویر می کشد، می تواند در هفته های پیش رو رکورد جدیدی را برای آثار یک هنرمند بلژیکی سورئال به ثبت برساند.
حراجی ساتبیز از این تابلو نقاشی بعنوان «شاهکار هنر قرن بیستم» یاد کرده است و قیمت حدودی آنرا بیشتر از ۴۵ میلیون پوند معادل ۶۰ میلیون دلار برآورد کرده است.
این تابلو نقاشی گل سرسبد حراجی هنر مدرن و معاصر فصل بهار ساتبیز خواهد بود. البته در این حراجی آثار ارزشمندی همچون نقاشی های «کلود مونه» نقاش امپرسیونیست، «پیکاسو»، «ون گوگ»، «دیوید هاکنی» و آثار سایر نقاشان چیره دست هم عرضه خواهد شد.
تابلو نقاشی «امپراتوری نور» که در سال ۱۹۶۱ خلق شده است یکی از مجموعه تابلوهای ۱۷ عددی رنگ روغن مشابه و یکی از ۱۰ تابلو نقاشی با مبحث مشابه ای است که در فاصله بین دهه ۴۰ تا ۶۰ توسط این «ماگریت» خلق شده است.
تابلو نقاشی که بزودی در حراجی عرضه می شود توسط «ماگریت» برای یکی از دوستانش خلق شده بود و از زمان تابحال در مجموعه این خانواده باقی مانده است. این نقاشی خیابان تاریکی در بروکسل را به تصویر می کشد.
۵ تابلو نقاشی از «مونه» که در حوالی ۱۸۸۰ تا ۱۸۹۰ خلق شده اند و در مجموع ۵۰ میلیون دلار ارزیابی شده است هم در این حراجی عرضه می شوند.

منبع:

1400/12/05
12:25:57
5.0 / ۵
261
تگهای خبر: تصویر , قیمت , نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟