چه سرنوشتی در انتظار کنسرتهای آخر سال است؟

چه سرنوشتی در انتظار کنسرتهای آخر سال است؟ به گزارش آتلیه دات کام گسترش سویه ی جدید کرونا در کشور و قرمز شدن اغلب شهرها و اجبار برگزارکنندگان کنسرت ها به رعایت فروش بلیط با ظرفیت ۲۰ تا ۳۰ درصد سالن، برگزاری کنسرت ها را در هفته های پایانی سال در هاله ای از ابهام قرار داده است.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، چندی قبل ستاد مقابله با کرونا با عنایت به شیوع سویه جدید کرونا (اُمیکرون) و قرمز شدن وضعیت اغلب شهرهای کشور، اعلام نمود که هم اکنون تنها امکان برگزاری برنامه های هنری در فضاهای مسقف آن هم با ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت وجود دارد. نگاهی که هم اکنون در برابر اغلب اجراهای جشنواره موسیقی فجر هم اعمال شده و برای رعایت پروتکل ها، اغلب کنسرت ها با تماشاگر حداقلی برگزار می گردند.
در همین راستا برخی خواننده ها همچون رضا یزدانی و ایوان بند اجراهای پیش روی خویش را ملغا کرده و به این نکته اشاره کرده اند که برگزاری کنسرت با ۲۰ یا ۳۰ درصد ظرفیت ممکن نیست و البته بعضی از خوانندگان هم همچون امین بانی که دو سال قبل هم مجبور به کنسل شدن کنسرتش به علت شرایط کرونا شد، همچنان از برگزاری کنسرتهای اسفند ماه خبر می دهند و شاید از این راه صرفاً به دنبال درج باردیگر نامشان در رسانه ها و یادآوری به مخاطب هستند.
در همین راستا تصمیم گرفتیم تماسی با محمدحسین توتونچیان ـ از تهیه کنندگان موسیقی ـ داشته باشیم و شرایط موجود را از او جویا شویم.
او به ایسنا اظهار داشت: هم اکنون با عنایت به مجوزی که در اختیار ما قرار داده اند نمی توان با ظرفیت ۲۰ درصد کنسرت ها را برگزار کرد مگر این که افزایش قیمت بلیط داشته باشیم. از طرفی به من گفته اند که افزایش قیمت بلیط خیلی کار مناسبی نیست ولی اگر بخواهیم با این شرایط برگزاری کنسرت را داشته باشیم حتی نمی توانیم اجاره سالن را پرداخت نماییم. عملا به صورت غیرمستقیم به ما گفته اند که اجرایی برگزار نکنیم، بدون این که از عبارت برگزار نکردن استفاده کنند.
این تهیه کننده موسیقی افزود: یا باید بیشتر از ۲۰ درصد بلیط فروشی داشته باشیم یا باید قیمت ها را افزایش دهیم یا برگزار نکنیم. هر فردی که کنسرت را در این شرایط برگزار می نماید، یکی از این شرایط را رعایت نمی کند چون در غیر این صورت به ضرر مالی منجر می شود؛ مگر این که سالن ها به همان نسبت در دریافت اجاره بها کوتاه بیایند که گمان نمی کنم این گونه باشد، چون آنها هم هزینه های خاص خویش را دارند.
او با تکیه بر این که ترجیح آنها بر برگزاری کنسرت هاست، اظهار داشت: اگر بتوان راهی پیدا کرد یا تعاملی داشت در خصوص افزایش قیمت بلیط یا فروش بالاتر از ۲۰ درصد ظرفیت و یا کاهش هزینه های جاری و کنار آمدن خواننده و سالن، ترجیح می دهیم کنسرت ها را برگزار نماییم تا از شرایط موجود عبور نماییم.
منبع:

1400/11/26
11:21:50
5.0 / ۵
827
تگهای خبر: اجاره , جشن , جشنواره , قاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟