دیدار وزیر ارشاد با اعضای ستاد جشنواره موسیقی فجر؛

معاونت هنری مطالبات هنرمندان موسیقی را با جدیت دنبال کند

معاونت هنری مطالبات هنرمندان موسیقی را با جدیت دنبال کند به گزارش آتلیه دات کام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به این که موسیقی با انقلاب اسلامی پیوند خورده و این حوزه خدمات فراوانی به این انقلاب کرده، ترویج، گسترش و تقویت حوزه موسیقی را سبب افتخار این دوره دانست.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعضای ستاد برگزاری سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر دیدار کرد
محمد مهدی اسماعیلی در نشست با اعضای ستاد برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر که در محل دفتر این ستاد برگزار شد، با تبریک فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر انقلاب شکوهمند اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطر امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، هدف از حضور خود در این جلسه را ابراز تشکر و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری جشنواره موسیقی فجر عنوان نمود که در این شرایط سخت تلاش و همت کرده اند تا این رویداد بزرگ موسیقایی با حداقل ها اجرا شود.
وی اضافه کرد: بنای ما امسال برگزاری جشنواره ها بصورت عادی و حضوری بود، اما سویه جدید شیوع ویروس کرونا در کشور برنامه ریزی ما را تحت تأثیر قرار داد و باتوجه به شرایط موجود و سفارش های ستاد ملی مقابله با کرونا جشنواره ها با حداقل ها ادامه پیدا می کند.
رئیس شورای هنر در ادامه به جایگاه موسیقی و نقش و تأثیر آن در بین مردم اشاره نمود و اظهار داشت: حوزه موسیقی به لحاظ ذهنی پیوند خورده با انقلاب اسلامی است؛ حتی کسانی که آن دوران را ندیده اند سرودهای زیبا و متناسب با آن ایام برای شان حس زنده بودن تاریخ، وحدت، انسجام ملی، همگرایی و اتحاد را دارد.
اسماعیلی با اعلان اینکه موسیقی خدمات فراوانی به انقلاب اسلامی کرده است، اظهار نمود: در حساس ترین و با اهمیت ترین لحظات پیروزی انقلاب اسلامی در آن دوران موسیقی وارد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه ترویج، گسترش و تقویت حوزه موسیقی در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از اولویت ها و افتخارات این وزارتخانه عنوان نمود و اظهار داشت: نگاه مجموعه دولت سیزدهم و شخص رییس جمهور این است که بصورت جدی از حوزه فرهنگ و هنر حمایت نماییم.
اسماعیلی وجود پیشکسوتان، استادهای فن و افراد فاخر در زمینه موسیقی را بعنوان پرچمداران این عرصه توصیف کرد و اظهار داشت: خوشبختانه اتحاد و همدلی خوبی بین اساتید وجود دارد که این مهم موجب تقویت و همیاری یکدیگر در زمینه موسیقی شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همین طور به نشست ماه های گذشته خود با معاون امور هنری سابق و مدیرکل موسیقی اشاره نمود و اظهار داشت: در آن نشست مطالب و صحبت های خوبی مطرح و جمع بندی شد. بدین جهت از آقای سالاری معاون امور هنری می خواهم آن موارد را با جدیت دنبال کنند؛ ما نیز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام تلاش خودرا برای کمک و پشتیبانی از حوزه موسیقی به کار خواهیم بست تا این حوزه متناسب با نیازها و خواسته های جامعه، تحولات بنیادین و اساسی در آن ایجاد شود تا شاهد رشد و شکوفایی موسیقی در کشور و سطح بین المللی باشیم.
اسماعیلی به اقدامات و کوشش های خوب صورت گرفته برای برگزاری هرچه بهتر سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر اشاره و ابراز امیدواری کرد تا با اجرای خوب این رویداد بزرگ هنری، بهترین جشنواره را در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم رقم بزنیم.
در ابتدای این جلسه الهیاری سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسن ریاحی دبیر جشنواره به تشریح روند برگزاری سی و هفتمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر پرداختند.
سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر هم زمان با ایام گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ به دبیری حسن ریاحی در بخش های رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی برگزار می گردد و جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و نشست های پژوهشی برنامه های دیگر این دوره از جشنواره خواهد بود.


منبع:

1400/11/13
22:41:57
5.0 / ۵
417
تگهای خبر: جشن , جشنواره , خدمات , قاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟