گل سرسبد حراج سورئال کریستیز کدام است؟

گل سرسبد حراج سورئال کریستیز کدام است؟ به گزارش آتلیه دات کام یکی از شاهکارهای سورئال «پابلو پیکاسو» برای اولین بار در یک حراجی چکش می خورد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا و به نقل از آرت دیلی، تابلو نقاشی «پنجره باز» متعلق به سال ۱۹۲۹ میلادی که توسط «پابلو پیکاسو» نقاش اسپانیایی مشهور خلق شده است برای اولین بار در یک حراجی به مزایده گذاشته می شود. این تابلو نقاشی در دورانی خلق شده است که این هنرمند به سورئالیسم روی آورده بود.
این تابلو نقاشی گل سرسبد بیست و یکمین دوره از حراجی هنر سورئال کریستیز که در مارس ۲۰۲۲ برگزار می شود، خواهد بود.
این تابلو نقاشی که در آن از ترکیب رنگ جسورانه ای استفاده شده است، یکی از مجموعه تابلوهای نقاشی به حساب می آید که «پیکاسو» روند خلق آنها را از سال ۱۹۲۶ شروع کرد. تمامی این مجموعه نقاشی ها در داخل کارگاه نقاشی خلق شده بودند.
سایر آثار این مجموعه در موزه های مختلف جهان همچون موزه هنر مدرن نیویورک و مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو نگهداری می شوند.
کارشناسان ارزش تقریبی این اثر را بین ۱۴ هزار الی ۲۴ هزار پوند تخمین زده اند.
سال قبل تابلو نقاشی «زنی که کنار پنجره نشسته است» اثر «پابلو پیکاسو» به قیمت ۱۰۳.۴ میلیون دلار در حراجی کریستیز فروخته شد.
هم اکنون تابلو نقاشی از «پیکاسو» که در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۱۷۹.۴ میلیون دلار به فروش رسید، بعنوان گران ترین اثر این هنرمند به حساب می آید.1400/11/04
21:54:33
5.0 / 5
383
تگهای خبر: قیمت , موزه , نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟