كلاری:

تصاویر جشنواره تئاتر فجر شبیه به هم بودند

تصاویر جشنواره تئاتر فجر شبیه به هم بودند محمود کلاری که داوری تصاویر چهلمین جشنواره تئاتر فجر را بر عهده دارد درباره آثار ارسالی به این دوره می گوید: با عنایت به کاهش چشمگیر نمایش هایی که در دوره انتشار کرونا روی صحنه رفته اند، در این دوره با مجموعه ای از عکس ها روبه رو بودیم که بسیار به هم شبیه بودند.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، محمود کلاری ـ داور بخش عکس چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ـ اظهار داشت: بعنوان داور، دوره های متمادی است که با جشنواره تئاتر فجر همکاری می کنم و در دو سال اخیر، به سبب شیوع بیماری کرونا تغییرات فاحشی در تمام عرصه های زندگی ما ایجاد شده است و بی گمان تئاتر نیز از این مساله تاثیر پذیرفته است.
او اضافه کرد: باتوجه به محدودیت هایی که این بیماری به وجود آورد، تعداد نمایش هایی که در یک سال قبل روی صحنه رفته اند، خیلی کم بود و همین موضوع داوری تصاویر جشنواره را دشوار می کرد.
کلاری با اعلان اینکه کیفیت تصاویر شرکت کننده در جشنواره تئاتر فجر خوب بود، اظهار داشت: تعداد عکس ها به میزانی بود که بشود از میان آنها برگزیدگانی برای راهیابی به نمایشگاه انتخاب نمود، اما نزدیک بودن عکس ها از نظر موضوع به هم و شکار صحنه های شبیه، داوری را دشوار می کرد و هیات انتخاب را وا می داشت به تمام جزییات عکس ها بارها توجه نمایند تا از میان آنها بهترین گزینه را انتخاب کنند.
این عکاس پیشکسوت افزود: همین موضوع سبب شد تا تعدادی از عکسهایی که به نمایشگاه راه پیدا کردند، از نظر موضوع و شکار لحظه به هم شبیه باشند.
کلاری افزود: یکی از خاصیت بارز این دوره این است که نمایش ها با کمترین بودجه روی صحنه رفته اند، بدین جهت برای طراحی صحنه و دکور آنها هزینه کمتری شده است و این مساله در تصاویر شرکت کننده مشهود است.
چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از ۱۴ تا ۲۶ بهمن به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می گردد و اخبار آن در سایت fitf.ir دردسترس است.



1400/11/04
10:45:11
5.0 / 5
325
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟