با حكم پیمان جبلی؛

علیرضا قزوه مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما شد

علیرضا قزوه مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما شد به گزارش آتلیه دات کام رئیس رسانه ملی در حکمی علیرضا قزوه را به سمت مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود منصوب نمود.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی رییس سازمان صداوسیما، علیرضا قزوه را به سمت «مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود» منصوب نمود.
متن کامل حکم به این شرح است:
«هنرمند گرانقدر جناب آقای علیرضا قزوه
نظر به سوابق روشن و کارهای موثر هنری در خدمت به انقلاب اسلامی به سبب این حکم بعنوان «مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود» منصوب می شوید.
میراث پرشکوه شعر فارسی، گنجینه بی نظیر معرفت و اخلاق و زیبایی و معنویتی است که ملت فرهیخته ما در کوران جنگ نرم و شیطینت های دشمنان دین و هویت و عدالت، به آن نیاز مضاعف دارند.
انتظار می رود با همت و ابتکار و هم افزایی؛ اولویت های زیر را مد نظر قرار دهید:
طراحی راهبردها و سازوکارها و برنامه های لازم برای احراز جایگاه شایسته شعر در بخش های مختلف رسانه ملی؛
فعالسازی آرشیو موسیقی چهل ساله رسانه ملی و استفاده قدرشناسانه از این گنجینه ارجمند؛
طراحی نظام رتبه بندی و ارزشیابی آثار مورد استفاده شبکه های مختلف و ساماندهی پخش؛
ارتقای کمی و کیفی تولید خصوصاً درعرصه های موسیقی حماسی و اجتماعی و آیینی؛
هم افزایی جدی با مراکز و عناصر فعال موسیقی کشور در بخش های دولتی و خصوصی برای تامین نیازهای نو به نو و گسترده مخاطبان؛
توجه ویژه به ظرفیت تولید موسیقی در استانها و نواحی و نیز تعامل فعال با ظرفیت های گسترده موسیقی ملل خصوصاً منطقه، جهان اسلام و جبهه جهانی مقاومت؛
تحکیم رابطه اندیشه – هنر و استفاده هیئت های اندیش ورز برای حفاظت و ارتقای جایگاه و شأن موسیقی ملی و آیینی و انقلابی در مقابل ابتذال؛
تقویت و پشتیبانی از ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما بمنظور ضبط و اجرای آثار فاخر ملی و انقلابی، همه بخش های سازمان موظف به همکاری و هماهنگی با آن دفتر در انجام ماموریت ها خواهند بود.
لازم است از خدمات و زحمات خالصانه جناب آقای دکتر نراقیان در طول تصدی این مدیریت صمیمانه تشکر کنم.
توفیقات بیش از پیش شما را در انجام این ماموریت مهم از خداوند متعال خواستارم.»
علیرضا قَزوه متولد بهمن ۱۳۴۲ از نویسندگان و شاعران و پژوهشگران ایرانی است که در زمینه های مختلف هنر و ادبیات بیش از پنجاه اثر تالیفی از خود بجای گذاشته است و در زمینه رسانه و مدیریتی نیز در چند دهه گذشته سوابق قابل اعتنایی دارد. او در زمینه بین الملل نیز به مدت ۱۰ سال نماینده فرهنگی ایران در کشورهای تاجیکستان و هند بوده است. قزوه همین طور دبیر اولین جشنواره بین المللی شعر فجر و برگزیده خیلی از جشنواره های ادبی بین المللی در داخل و خارج کشور بوده است. او سابقه عضویت در هیئت تحریریه روزنامه جمهوری اسلامی و روزنامه اطلاعات و مجلات امید انقلاب، ادبستان، اهل قلم و سردبیری مجلات شعر و قند پارسی را در کارنامه خود دارد. مدیر آفرینش های ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رییس شورای شعر وزارت ارشاد، مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری از دیگر مسئولیت های علیرضا قزوه بوده است.
او سالهای متمادی نیز بعنوان نویسنده در رادیو سراسری در برنامه های «سرود روشنی»، «در انتهای شب»، و ویژه برنامه های رادیو سراسری حضور داشته است.
برگزیده جایزه قلم زرین و کتاب سال نیز در کارنامه او به چشم می خورد. تا حالا بیش از هشتاد رساله دانشگاهی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در ایران و دیگر کشورها در باره آثار ادبی این شاعر نوشته شده است.
به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر، عنوان «شعر» بتازگی و در حکم علیرضا قزوه بعنوان «دفتر موسیقی و سرود» سازمان صداوسیما افزوده شده است.

1400/10/16
11:56:00
5.0 / 5
326
تگهای خبر: جشن , جشنواره , خدمات , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟