حسین علیزاده:

کاش جنگ خانگی با موسیقی تمام شود

کاش جنگ خانگی با موسیقی تمام شود آتلیه دات کام: «امیدوارم روزی فرا برسد که این جنگ خانگی نسبت به موسیقی کنار زده شود و مجبور نباشیم یک دستمان ساز و یک دستمان سپر باشد.»به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، گزیده گفت وگوی روزنامه ایران با استاد حسین علیزاده را در ادامه می خوانید.

- موسیقی ما مشکلات بسیاری دارد و نباید بگذاریم خسته شود و بر این اساس موسیقی ما به وسیله جوان ها زنده نگاه داشته می شود؛ همانطور که خود ما جوانی مان را بر سر این موسیقی گذاشتیم و جوان هم ماندیم.

- سفارش من به جوانان این است هر چقدر که به هنر نزدیک تر شوند و وجودشان سرشار از موسیقی شود گویا عمر جاودانه ای خواهند داشت و به لحاظ ذهنی و روحی هیچ گاه پیر نمی شوند.

- حس و عشق من در موسیقی مانند همان بیست سال قبل بوده و این معجزه موسیقی است و همچنان شوق کودکی را دارم که می خواهم نخستین ملودی را بنویسم. در حقیقت اگر زایش داشته باشید و خلاق باشید، زنده هستید و زندگی می کنید؛ به خصوص در وضعیت امروز و اگر این مونس که نامش موسیقی است و این خلاقیت در وجود ما نبود روزگار بسیار آزاردهنده می شد و این چاشنی امید همان اصوات و نغمه های موسیقی است که در دل آرام می گیرد و از اینکه چنین هدیه زیبایی را دریافت کرده ام بسیار سپاسگزارم و باید به جوانان هدیه کرد و آنها هم به جامعه هدیه کنند.

- امیدوار هستم روزی فرا برسد که این جنگ خانگی نسبت به موسیقی کنار زده شود و مجبور نباشیم یک دستمان ساز و یک دستمان سپر باشد. ای کاش که همه قلب و وجودمان ساز باشد؛ بدین سبب که سال هایی که گذشت می توانست روزهای بسیار تلخی برای موسیقی باشد اما مردم عزیز ایران و خانواده ها به لحاظ مادی و معنوی زحمت بسیاری کشیدند و از نان شب خود زدند تا امروز فرزندانشان آموزش ببینند و به این جایگاه برسند و این تلاش ملت ما بوده که پای حق و حقوقشان ایستادگی کردند.

منبع:

1400/10/03
11:10:04
5.0 / ۵
569
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟