هر كسی از راه برسد نمی تواند به این مردم بگوید از كشور بروید

اعتراض شدید داریوش پیرنیاکان به صحبت هایی درباره ممنوعیت ورود ساز

اعتراض شدید داریوش پیرنیاکان به صحبت هایی درباره ممنوعیت ورود ساز به گزارش آتلیه دات کام داریوش پیرنیاکان ـ رئیس و سخنگوی هیات مدیره خانه موسیقی ـ درباره اظهارات یک نماینده مجلس درباره ممنوعیت ورود ساز به کشور اظهار داشت: نباید مسئله معیشتی مردم را با ورود ساز مقایسه کرد. ورود سازها به خاطر تفنن نیست، موسیقی غذای روح است و باید مردم آنرا داشته باشند و تصمیم گیرنده آن شما نیستید.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از سایت خانه موسیقی، داریوش پیرنیاکان _ رئیس و سخنگوی هیات مدیره خانه موسیقی ایران _ درباره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره ورود ساز به کشور که در آن به اهالی موسیقی توهین شده بود، اظهار داشت: به تازگی صحبت هایی یکی از نمایندگان محترم مجلس در فضای مجازی پخش گردید و بسیار حیرت انگیز بود. البته خانه موسیقی اندکی در این مورد شکیبایی بخرج داد تا ببیند مبحث صحت دارد یا نه، ایشان باردیگر مصاحبه ای انجام داد که معلوم بود تاکیدی بر گفته های قبلی او بود.
ورود ساز به کشور برای تفنن نیست، برای اعتلای موسیقی کشور است
رئیس هیات مدیره خانه موسیقی ایران اظهار داشت: ما واقعا متعجبیم که یک نماینده مجلس چنین حرفی را بزند و آن هم توهین آمیز به جامعه هنری و جامعه موسیقایی کشور که یکی از ارکان فرهنگی کشور است. این که شما معیشت مردم را با ورود آلات موسیقی مقایسه می کنید، این مقایسه اصلا درست نیست. اگر معیشت مردم مهم می باشد، در ارتباط با غذای جسم مردم است. اگر غذای روحی مردم تأمین نشود این هم باز یک کم کاری است که در مملکت می تواند اتفاق بیفتد. اصلا نباید اینها را با هم مقایسه کنید. ورود سازها بخاطر تفنن نیست. بلکه برای اعتلای موسیقی کشور است و من تعجب می کنم یک نماینده این طور حرف بزند.
داریوش پیرنیاکان درباره اظهارات این نماینده مجلس در خصوص این که «کسانی که دنبال موسیقی هستند از کشور بروند»، اظهار داشت: شما چه کاره اید؟ به شما چه ربطی دارد؟ شما نماینده ای هستید که با یک رایی در مجلس نشسته اید. معلوم هم نیست با چند رای آمده اید. باید تحقیق شود که شما با چند رای آمدید در مجلس نشستید. به شما چه ربطی دارد که می گویید کسانی که دنبال موسیقی هستند از کشور بروند؟
خانه موسیقی اعتراض شدید خویش را به اظهارات نماینده مجلس اعلام می دارد
وی اظهار داشت: خانه موسیقی اعتراض بسیار شدید خویش را نسبت به این قضیه اعلام می کند. در ضمن در اینجا به آقای اسماعیلی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی این را می گوییم که وزارت ارشاد باید نسبت به این قضیه عکس العمل نشان دهد و اعتراض کند. به جهت اینکه متولی سینما، موسیقی، تاتر، نقاشی و همه این هنرها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. اگر همینطور دم فرو ببندد و هیچ حرفی نزند، فردا هرکسی که از طریق برسد چنین حرف هایی را بیان می کند.
رئیس و سخنگوی هیات مدیره خانه موسیقی اضافه کرد: در هلند در سوله هایی برای گاوها موسیقی پخش می کنند تا شیر آنها دو برابر شود. یاد شعر سعدی بزرگوار افتادم که می گوید: اشتر به شعر عرب در حالت است و طرب/ کژ طبع جانوری کزعشق بی اطلاعی. هر کسی از طریق برسد نمی تواند به این مردم بگوید از کشور بروید. مثل آن مجری که در تلویزیون گفته بود اگر کسی نمی خواهد از مملکت برود.
هنرمندان میزبانان تاریخ اند
پیرنیاکان خاطرنشان کرد: باز هم تکرار می کنم که شما هیچ کاره اید و به شما ربطی ندارد کسی در این کشور باشد یا نباشد. ما بار دیگر اعتراض شدید خویش را اعلام می نماییم. موسیقی برای این مردم مانند هواست؛ موسیقی غذای روح است و باید مردم آنرا داشته باشد و تصمیم گیرنده آن شما نیستید.
رئیس هیات مدیره خانه موسیقی ایران در انتها سخنانش اظهار داشت: باید به این آقای نماینده بگویم که سیاستمداران در هر جایگاهی که باشند میهمانان تاریخ اند و ما هنرمندان میزبابان تاریخیم. آنهایی که رفتنی هستند آقای نماینده شما هستید نه ما.
منبع:

1400/09/24
13:01:25
5.0 / ۵
791
تگهای خبر: سایت , سینما , عكس , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟