نمایش شاهکار بوتیچلی در دوبی

نمایش شاهکار بوتیچلی در دوبی به گزارش آتلیه دات کام یک تابلو نقاشی نادر اثر «بوتیچلی» نقاش نامدار رنسانس که انتظار می رود بزودی ده ها میلیون دلار فروخته شود در دوبی نمایش داده می شود.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال، دوبی از هفته آینده میزبان «مرد غمگین» اثر «ساندرو بوتیچلی» خواهد بود که انتظار می رود در حراجی ساتبیز در ۴۰ میلیون دلار به فروش برسد.
«مرد غمگین»، پرتره ای است که در آن مسیح درحالی که تاجی از جنس خار بر سر دارد به تصویر کشیده شده است. در این نقاشی فرشتگان به نحوی دور سر مسیح نقاشی شده اند که هاله ای از نور بالای سر مسیح دیده شود. در اواخر قرن پانزدهم میلادی و اوایل قرن شانزدهم میلادی، یعنی در سالهای پایانی عمرش، «بوتیچلی» به خلق تابلوهای نقاشی با موضوعات مذهبی روی آورد؛ این درحالی است که وی در ابتدا بیشتر نقاشی هایی از اشراف زادگان فلورانسی خلق می کرد.
«مرد غمگین» یکی از آخرین تابلوهای نقاشی «بوتیچلی» است که هنوز در مجموعه های خصوصی دست به دست می شود، مقرر است از ۱۲ تا ۱۴ دسامبر (۲۱ تا ۲۳ آذر) در ساتبیز دوبی به معرض نمایش گذاشته شود.
این تابلو نقاشی اولین بار در مجموعه آثار هنری متعلق به یک خواننده مشهور اپرا شناسایی شد که در نهایت از این مجموعه در حراجی سال ۱۹۶۳ عرضه شد و به قیمت ۲۸هزار دلار به فروش رسید.
انتظار می رود این نقاشی به دومین اثر گران این هنرمند تبدیل گردد. هم اکنون تابلو نقاشی از این هنرمند که در سال ۲۰۱۳ در حراجی کریستیز به قیمت ۱۰.۴ میلیون دلار فروش رفت بعنوان دومین اثر گران «بوتیچلی» شناخته می شود.
بعد از آنکه این نقاشی در دوبی نمایش داده شد برای حضور در حراجی آثار استادان قدیم نقاشی ساتبیز که در ژانویه ۲۰۲۲ برگزار می گردد به نیویورک بازگردانده می شود.1400/09/17
10:13:07
5.0 / ۵
531
تگهای خبر: تصویر , قیمت , نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟