سفری به دنیای کهن در یک نمایشگاه نقاشی

سفری به دنیای کهن در یک نمایشگاه نقاشی آتلیه دات کام: نقاشی های فرناز اخلاقی با عنوان سفری به دنیای کهن در آرت سنتر روی دیوار رفتند.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی گالری، مراسم افتتاح نمایشگاه نقاشی های فرناز اخلاقی با عنوان «سفری به دنیای کهن» روز جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ در آرت سنتر اجرا شد.
فرناز اخلاقی درباره این نمایشگاه اظهار داشت: حدود ۱۰ سال است که درباره اسطوره ها و موتیف های جهان که ریشه در میان النهرین دارند، تحقیق می کنم. برایم جذاب بود که روی مُهرها کار کنم. در حدود هفت هزار سال پیش، مردمان بین النهرین بصورت گروهی زندگی می کرده اند و هر گروه برای خودش یک مُهر داشته که نشانه ای برای خودشان بوده است. این مُهرها با عنوان «آئین مهر» شناخته می شوند که در نهایت به صلح و دوستی گرایش پیدا می کند.
وی اشاره کرد: هر انسانی وظیفه دارد که تمدنِ بشریت را با چنگ و دندان هم که شده نگه دارد. بشریت اگر بداند که تمدن داشته، در وجودش به صلح می رسد.
اخلاقی درباره تکنیک نقاشی هایش نیز اظهار داشت: آثارم را بر اساسِ مُهرهایی می کشم که متعلق به هفت هزار سال پیش هستند. اما به جهت اینکه به ذهن مُدرنِ انسان امروز نزدیک شوم از تکنیک مُدرن استفاده می کنم. در عین حال رنگ ها را خودم می سازم و قدیمی هستند. «آبستراکت سمبولیسم» عنوانی است که در اروپا برای کارهایم در نظر گرفته اند. مخاطب وقتی اثرم را می بیند با تکنیکی مُدرن مواجه می شود که محتوایی با قدمتِ هفت هزار سال دارد.
فرناز اخلاقی امسال و در هفتاد و پنجمین سالگرد «انجمن هنرمندان آلمان» به عضویت این انجمن درآمده است. اخلاقی در یونان و آلمان دانش آموخته است. جامعه هنری آلمان برای معرفی شیوه‌ی کار او، سبکِ «آبستراکت سمبولیسم» را برگزیده است. زن و زمین، تمدن و طبیعت و دهها و بلکه صدها انگاره و نماد دیگر، دستمایه های نقاشی های وی هستند تا از صلح و دوستی، از ریشه های مشترک بشری، از ارزش های همسان بگوید. آثار اخلاقی، لختی سکوت و آرامش در دنیای پرشتاب ماست.
نمایشگاه «سفری به دنیای کهن» تا ۱۶ آذر ادامه خواهد داشت. علاقه مندان به هنر، هر روز از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه تا ۲۰ و ۳۰ دقیقه می توانند از این نمایشگاه به آدرس بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، پلاک ۱۴۵ باغ انجمن خوشنویسان دیدن کنند.


منبع:

1400/09/08
10:37:52
5.0 / ۵
717
تگهای خبر: آرامش , سفر , گالری , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟