ضرغامی:

دوران روش های بی خاصیت به اتمام رسید

دوران روش های بی خاصیت به اتمام رسید به گزارش آتلیه دات کام سیدعزت الله ضرغامی فاکتورهای جدیدی را برای ارزیابی مدیران وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تعیین کرد و اظهار داشت: دوران روش های محافظه کارانه، استاتیک و بی خاصیت تمام شده است.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، ضرغامی که حدود سه ماه از شروع کارش در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می گذرد، در نخستین همایشی که با معاونان، مشاوران و مدیران کل ستادی و استانی این وزارتخانه داشت، اظهار نمود: دوران تحول در وزارتخانه شروع شده است، هم تحول در اندیشه و نگاه و هم در روش های اقدام. در هر دو حوزه نیاز به ساختارشکنی داریم. خط قرمزهای موهوم و ساختگی برداشته خواهد شد. ما مدیران خلاق و شجاع می خواهیم و دوران روش های محافظه کارانه، استاتیک و بی خاصیت تمام شده است.
او افزود: مدیریت در جمهوری اسلامی، خدمت بی منت به مردم و هموار کردن مسیر آنها به سمت خوبی ها و ارزش های الهی و انسانی است.
ضرغامی اضافه کرد: آشنا نبودن برخی مدیران با روح وظایف خود و نگاه کلیشه ای و رفع مسؤولیت، بلای جان مدیریت کشور شده است.
او اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آن گونه که در شأن و جایگاه آنست مورد توجه قرار نگرفته است. وظیفه همه ما بر کشیدن و بالا بردن جایگاه وزارتخانه است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: مدیران وزارتخانه باید سطح دانش و اطلاعات خودرا در زمینه های مأموریتی ارتقا دهند.
او با اشاره به اهمیت فضای مجازی در زمینه های در رابطه با این دستگاه اظهار داشت: فضای مجازی و انعکاس نظرات مردم پیرامون مسائل در رابطه با ماموریت های وزارتخانه تهدید نیست، بلکه یک فرصت است.

کمیته ای فنی به اختلافات و پرونده های میراث فرهنگی رسیدگی خواهد کرد
ضرغامی حفظ میراث فرهنگی و بناهای تاریخی و معرفی آن به نسل های آینده را از مهم ترین ماموریت های این وزارتخانه دانست و تاکید کرد: کمیته ای فنی مرکب از کارشناسان خبره و مطمئن میراث و مدیران مرتبط، مسؤول رسیدگی به برخی اختلافات و تصمیم گیری کارشناسی در مورد پرونده های مفتوح خواهند بود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همین طور اظهار داشت: در این وزارتخانه نیروهای تحصیل کرده و شایسته وجود دارند که با ایجاد یک سامانه ویژه نیاز آینده به منابع انسانی برای توسعه و ماموریت های جدید تامین خواهد شد.
او تکریم ارباب رجوع از بازدیدکنندگان موزه ها و مراکز گردشگری گرفته تا مراجعان اداری بخش خصوصی را شاخص مهم ارزیابی مدیران ستادی و استانی اعلام نمود و با اشاره به اینکه همه ماموریت های جدید باید دارای پیوست فرهنگی و رسانه ای باشد، اظهار نمود: نظارت بر هتل ها، مراکز اقامتی، بوم گردی ها و... باید با دقت و حساسیت بیشتری دنبال شود. این ها شاخصه های ارزیابی عملکرد همکاران خواهد بود.
او همین طور اشاره کرد: ملاقات مدیران با سرمایه گذاران و کارآفرینان باید در اولویت برنامه ها باشد، خصوصاً کسانی که نیاز به تسهیلات بانکی ندارند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بوروکراسی را کشنده و آفت جان نظام مدیریتی دانست و اضافه کرد: ساده سازی، ایجاد پنجره واحد و رفع موانع دست وپاگیر با پذیرش درصدی از خطای طبیعی مورد تاکید وزارتخانه است.
بنا بر گزارش روابط عمومی این وزارتخانه، ضرغامی همین طور به خاطر پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ از مجلس شورای اسلامی (که به ایجاد و توسعه، تولید، اشتغال و کارآفرینی با اولویت استانهای با نرخ بیکاری بالاتر مربوط می شود) قدردانی کرد و اضافه کرد: با برگزاری جلسات مشترک با نمایندگان، رسیدگی به پرونده های متقاضیان شروع شده است.
منبع:

1400/08/27
14:27:07
5.0 / ۵
408
تگهای خبر: دستگاه , عكاس , موزه , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟