عکسی تکان دهنده از نژادپرستی در امریکا

عکسی تکان دهنده از نژادپرستی در امریکا آتلیه دات کام: برنامه «عکس های تکان دهنده» شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی، در این قسمت با انتخاب عکسی اثرگذار از آبخوری های جداگانه برای سفیدپوستان و رنگین پوستان در آمریکا، نژادپرستی در این کشور را به تصویر می کشد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، برنامه «عکس های تکان دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی اثرگذار و ماندگار در تاریخ، به بررسی آن می پردازد، در این قسمت عکسی از الیوت ارویت، عکاس مشهور فرانسوی از تفکیک آبخوری ها برای سفیدپوستان و رنگین پوستان در کالرولینای شمالی آمریکا را زیر ذره بین می برد.
این عکس در سال ۱۹۵۰ میلادی ثبت شده و یک فرد سیاهپوست را نشان داده است که درحال نوشیدن آب از آبخوری ویژه رنگین پوستان است و نگاهی هم به آبخوری سفیدپوستان دارد.«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز جمعه ۲۱ آبان ماه ساعت ۰۳: ۰۰ صبح به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۰: ۲۰ و شنبه ساعتهای ۲۱: ۳۰ و ۱۴: ۰۰ برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.
منبع:

1400/08/20
13:25:38
5.0 / ۵
591
تگهای خبر: امریكا , تصویر , عكاس , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟