در موزه هنر هلند

ساختمان شیشه ای جای زیرزمین را گرفت

ساختمان شیشه ای جای زیرزمین را گرفت به گزارش آتلیه دات کام یک موزه هنر و طراحی در هلند از ساختمان شیشه ای رونمایی نمود که بعنوان انبار برای نگهداری از مجموعه بزرگ آثار هنری آن مورد استفاده قرار می گیرد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، روز جمعه مسئولان موزه هنر و طراحی «بویمانس فان بنینگن» در هلند ساختمان شیشه ای به نام «انبارگاه» را افتتاح کردند تا مجموعه عظیمی از آثار این موزه هنری را که معمولاً در انبارهای زیرزمینی نگهداری می شدند برای مردم به معرض نمایش گذاشته شوند.
درحالی که اغلب موزه های جهان فضای کمی برای نمایش بخشی از مجموعه خود در اختیار دارند، این موزه هنری که در شهر «رتردام» قرار دارد حالا از ۱۵۱۰۰۰ اثر هنری در ساختمانی شیشه ای و چند طبقه برای مردم رونمایی کرده است.مدیر «بویمانس» در گفت و گو با رویترز بیان کرد موزه های هنری اغلب فقط بخش کوچکی از مجموعه عظیم خویش را به نمایش می گذارند و این یعنی حدود ۹۳ درصد از آثار هیچگاه به معرض نمایش گذاشته نمی شوند.
به قول مدیر این موزه هنری، ساختمان «انبارگاه» سالانه با وجود تورهای سازماندهی شده می تواند ۶۰ هزار بازدیدکننده داشته باشد.
ساختمان «انبارگاه» که خانه آثار هنری هلندی متعلق به اوایل قرهون وسطی تا قرن بیست و یکم است، یکی از مهم ترین مجموعه طراحی های جهان را در برگرفته است و تجربه بسیار متفاوتی را نسبت به موزه های عادی برای بازدیدکنندگان رقم می زند.به قول مسئولان موزه «بویمانس»، مردم در ساختمان شیشه ای می توانند با عنایت به علاقه مندی های خود به سراغ آثار بروند و از راه یک اپلیکیشن مخصوص اطلاعاتی را راجع به آثار به دست آورند.
برنامه ساخت این انبار عمومی زمانی جدی تر شد که در سال ۲۰۱۳ مجموعه آثار این موزه که در انبارهای زیرزمینی قرار داشتند با خطر صدمه دیدن بر اثر سیل مواجه گشتند. در نتیجه مشخص شد این مجموعه آثار در یک ساختمان عادی و با مراقبت مناسب امنیت بیشتری خواهند داشت.
منبع:

1400/08/18
20:51:45
5.0 / ۵
450
تگهای خبر: طراحی , موزه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟