برای جبران شكست ۳۰ ساله؛

چشم امید فرانسه به اسکار ۲۰۲۱

چشم امید فرانسه به اسکار ۲۰۲۱ به گزارش آتلیه دات کام فرانسه سال جاری به فیلمسازان زن چشم امید بسته تا شاید آنها بتوانند شکست ۳۰ ساله کشورشان در اسکار را تغییر دهند.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ورایتی، فرانسه همیشه یکی از کشورهای اصلی بخش فیلم بین المللی رقابت اسکار بوده، اما با وجود این که این کشور بیشترین تعداد نامزدی ها را در این بخش کسب کرده، نزدیک به ۳۰ سال است که اسکاری به خانه نبرده است.
امسال امکان دارد این مساله تغییر کند چون سه فیلمساز زن تحسین شده یعنی سلین سیاما، آدری دیوان و جولیا دوکورنو در صدر کاندیداهایی هستند که باور می رود شانس اصلی نمایندگی فرانسه در نود و چهارمین مراسم اسکار را داشته باشند.
هر سال مرکز سینمای ملی فرانسه کاندیدای کشور در بخش اسکار خارجی زبان را معرفی می کند. این کمیته امروز اولین ملاقات خویش را برای انتخاب فهرست کوتاه کاندیداها برگزار می نماید، روز دوازدهم اکتبر تهیه کنندگان برای صحبت کردن با کمیته حاضر می شوند و در نهایت فیلمی انتخاب می شود.
باور می رود «مامان کوچولو» سیاما، «تیتان» دوکورنو و «رویداد» دیوان کاندیداهای اصلی این لیست باشند. فیلم «رویداد» اخیرا توسط آی اف سی فیلمز و فیلم نیشن خریداری شده و «مامان کوچولو» و «تیتان» توسط شرکت نئون پخش می شوند.
«تیتان» در مراسم سال جاری فستیوال فیلم کن برنده جایزه نخل طلا شد. این جایزه در سال ۲۰۱۹ به «انگل» بونگ جون-هو رسید و آن فیلم توانست تبدیل به اولین فیلم خارجی زبانی شود که جایزه بهترین فیلم اسکار را به خود اختصاص می دهد. آی اف سی همینطور توزیع کننده «آبی گرم ترین رنگ است» سال ۲۰۱۳ بود که با وجود کسب جایزه نخل طلای کن آن سال بعنوان انتخاب اسکاری فرانسه انتخاب نشد.
امسال کمیته فرانسوی چهار عضو را به جمع خود اضافه کرده: فلوریان زلر کارگردان برنده جایزه اسکار «پدر»، ژولی دلپی نامزد دریافت جایزه اسکار، ایمیلی ژورژ مدیر عامل شرکت ممنتو اینترنشنال و گرگوری شامبه از موسسان شرکت دبلیوتی فیلمز. آنها به اعضای سازمانی یعنی تیری فرمو مدیر فستیوال فیلم کن، سرژ توبیانا رئیس شرکت یونی فرنس و ورونیک سیلا رئیس آکادمی سزار فرانسه ملحق می شوند تا به انتخاب نماینده کشورشان بپردازند.
در تاریخ سینمای فرانسه تنها ۹ فیلمساز زن با فیلم هایشان بعنوان نماینده این کشور به اسکار عرضه شدند که آخرین آن در سال ۲۰۱۵ با فیلم «موستانگ» ساخته دنیس گامس ارگوون بود که هرچند به لیست نامزدهای اسکار راه پیدا کرد، اما موفق به کسب آن نشد. با این وجود هیچگاه هیچ فیلمساز زن فرانسوی اسکار بین المللی را برای کشورش به ارمغان نیاورده است.

1400/07/15
13:00:07
5.0 / ۵
517
تگهای خبر: سینما , شركت , قاب , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟