با حضور محمود شالویی انجام شد

رونمایی از تابلویی که کرونا و دفاع مقدس را با هم به نمایش گذاشت

رونمایی از تابلویی که کرونا و دفاع مقدس را با هم به نمایش گذاشت تابلوی نقاشی و خوشنویسی با مبحث دفاع مقدس و مدافعان سلامت با هنرمندی هومن بشارتی و مشارکت تعدادی از هنرمندان پیشکسوت در ابعاد ۶۰ متر مربع رونمایی گردید.


چهارشنبه، هفتم مهر ماه ۱۴۰۰ موزه بنیاد فرهنگی هنری برج آزادی میزبان برخی از هنرمندان پیشکسوت و محمود شالویی، سرپرست معاون هنری به منظور رونمایی از یک تابلوی مناسبتی بود.
هومن بشارتی، نقاش این تابلو در حاشیه مراسم رونمایی از این تابلو که تلفیقی از هنر نقاشی و خوشنویسی است، به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: «حدود ۱۰ روز بر روی این تابلو کار شده است و روز گذشته برای نصب در سالن برده شده و امروز از آن رونمایی شده است.»
او همینطور در پاسخ به این سؤال که این اثر تا چه زمانی به معرض نمایش گذاشته می شود، اظهار نمود: «فعلا امروز از این تابلو رونمایی خواهد شد اما امکان دارد کنار گذاشته شود و بعدا در مراسم های آینده از آن استفاده گردد.»


در این مراسم همینطور از اثر نقاشی اربعینی کیومرث قورچیان رونمایی به عمل آمد.
بشارتی هنرمند نقاش در حاشیه مراسم رونمایی از تابلو نقاشی اش و رونمایی از اثر نقاشی اربعینی استاد کیومرث قورچیان درباره ایده ساخت این تابلو افزود: «چهل سال است که رویدادهای فرهنگی و هنری در ایران مبدأش از برج آزادی بوده است. ما دیدیم بهترین کار برای قدردانی از هنرمندان کادر درمان و رزمندگان دفاع مقدس خلق اثری با ابعاد بزرگ است.»


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، موزه بنیاد فرهنگی رودکی امروز، چهارشنبه علاوه بر رونمایی از این دو تابلو، از نمایشگاه عکسی به اسم «خنده بر آتش» که برگرفته از آثار عکاسی جنگ و دفاع مقدس هنرمندان پیشکسوت است، هم رونمایی نمود.
به قول بشارتی در این نمایشگاه به تاکید رئیس موزه بیشتر بر روی حاشیه های دفاع مقدس تاکید و تلاش شده تا بعد خشونت دفاع مقدس را پررنگ نکند.
شالویی، سرپرست معاونت هنری هم که در این مراسم ها حاضر بود، در بخشی از سخنانش با تاکید بر اهمیت نیروی انسانی دلسوز، این چنین ابراز عقیده کرد: «امیدوارم وزارت فرهنگ با استعانت از پیشکسوتان، بتواند نیروی انسانی هنرمند را تربیت کند.»


شالویی در مراسم رونمایی از تابلوی نقاشی و خوشنویسی با مبحث دفاع مقدس و مدافعان سلامت


منبع:

1400/07/07
22:28:24
5.0 / 5
445
تگهای خبر: عكاس , عكاسی , عكس , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟