حسینی با هنرمندان خداحافظی کرد

حسینی با هنرمندان خداحافظی کرد آتلیه دات کام: سید مجتبی حسینی بعد از حدود چهار سال حضور در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی از هنرمندان و همکاران این معاونت قدردانی و خداحافظی کرد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکشنبه، چهارم مهر ماه محمود شالویی را در حکمی به سمت سرپرست معاونت هنری انتخاب کرد و سید مجتبی حسینی هم به فرهنگستان زبان و ادب فارسی رفت.
سید مجتبی حسینی بعد از رفتن از معاونت هنری در پیامی نوشت:
«هوالبصیـر
ایمان دارم که حریم ِهنر، دور و نزدیک ندارد و هر که بر این خوان، نشسته وُ برخاسته باشد؛ چنان مرهون خواهد بود که به حق نمک، جزقوام وُ دوام وُ علاجِ آلام آرزویی نخواهد کرد؛ هم چنان که اکنون؛ من به شکرانه ی سعادتِ خدمت در خان ومان هنر؛ شکرگزار خداوند و خانواده ی هنر هستم. دشواروظیفه ای که با اینکه مقارن با مصائب طبیعت وُ شدائد شیوع بلا گردید اما به هم پایی و هم راهی هنرمندان وهمکاران، هیچ از بضاعت ممکن دریغ نشد و به آن چه که تکلیف و تعهد نام داشت؛ سر گذاشته شد. هر چند این کارنامه به کارزار بسیارمجموع می شود اما به حقیقت؛ مقارنت این دوران با سلسله ادباری چون سیل، زلزله، کرونا از یک سو و از دیگر سو برزخ بودجه، برنامه ای که بر آن تدارک دیده شده بود را چنان که باید؛ بر پا نمی گذاشت و تلخ تر آن که به جبر دورباش ها و مراقبات بهداشتی و منع ناگزیر فعالیتهای هنری برای پاسداری از سلامت؛ هم قامت اقتصاد هنر و معیشت هنرمندان خمیده تر گردید و هم فقدان گهرمردان و گهرزناندر این معرکه، خسارتی جبران ناپذیر پدید آورد. با باور به این که هنر ثروت و فرصتی مغتنم برای کشور است، کوشیده شد با بسیج توان وتوشه ی موجود و با تدوین برنامه ای بر مبنای منطق اضطرار، نظام توسعه‌ی تولید هنر و تربیت هنرمند تداوم پیدا کند و با تاکید بر رویکردخلاق هنر و توزیع حمایت های ممکن و انتظام بخشی به رویدادها و سامان دادن به ساختارها و سازمان های هنر، انفعال تحمیل شده را بهاتفاق و اتحاد نزدیک کرد که حکایت مذکور، قدم به قدم و به قلم صدق در دفاتر آمار و آثار ثبت و ضبط گردیده است و بطور قطع به دیده یاغماض؛ قابل احصاست. ظرفیت ارزشمندی که در گام دوم انقلاب شایسته است بیشتر و بهتر محل ملاحظه باشد. وقت مغتنمی ست کهاز پایمردی و هم نوردی جناب دکتر سیدعباس صالحی در مقام وزیری وزین که همه امید بودند وُ همه خیرخواهی؛ قدرشناسی کنم و ازهمه ی همکارانم که مومنانه به هنر باور داشتند و هیچ فروگذار نبودند یاد کنم. و برای برادر گرامی جناب آقای دکتر محمد مهدیاسماعیلی و همکاران منصوب آرزوی توفیق روزافزون نمایم. این راه دشوار جز به بردباری اصحاب کریم هنر که با جمیع جراحات، جز بهمقصد نیندیشیدند و اهالی شریف رسانه که آیینه وار هم دلی کردند به سر نمی شد که در این فرصت، فروتنانه، آرزومند سلامت وسعادت شان هستم و آخر آن که:
روان روشن سعدی که شمع مجلس توست
به هیچ کار نیاید گرش نسوزانی
سیدمحمدمجتبی حسینی»
منبع:

1400/07/06
11:08:01
5.0 / ۵
631
تگهای خبر: قاب , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟