بازدید رئیس دانشگاه آزاد از کارگاه نقاشی در رثای سیمرغ تجلی

بازدید رئیس دانشگاه آزاد از کارگاه نقاشی در رثای سیمرغ تجلی محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، از کارگاه خلق اثر هنری در رثای سیمرغ تجلی که توسط حبیب الله صادقی درحال تکمیل است، بازدید نمود.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، بنا به دعوت بهمن نامورمطلق رئیس فرهنگستان هنر، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از کارگاه نقاشی «در رثای سیمرغ تجلی» که به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شده است، بازدید کرد و نقش هنر و هنرمند و استاد را در پاسداشت خون شهدا، بخصوص سردار بزرگ اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی، بسیار مؤثر دانست.
در این بازدید که با حضور محمدعلی رجبی عضو پیوسته فرهنگستان هنر و تعدادی از مدیران صورت گرفت، ابتدا حبیب الله صادقی رئیس گروه تخصصی هنرهای تجسمی این فرهنگستان و خالق این اثر کم نظیر، ضمن تشکر از توجه ویژه طهرانچی نسبت به هنر انقلاب و دفاع مقدس، شرح کاملی درباره این اثر برای بازدیدکنندگان ارائه نمود.
در ادامه بازدید، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تقدیر از کار این هنرمند، بر نحوه عرضه آن تاکید کرد و اظهار داشت: این جالب است که آن چیزی که در ذهن من بود به تصویر درآمده است. این یک نقل عالی است که این طور هنرمندانه عرضه شده است و می تواند نقطه شروعی باشد؛ پس باید خوب عرضه شود. نکته مهم بعد از اتمام این اثر درخشان این است که به نحوه استقرار آن و جنبه بصری آن هم فکر کنیم؛ این هم خودش طراحی می خواهد.
وی به اهمیت این نمایشگاه در نمایش سیر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی تا شهادت سردار سلیمانی اشاره نمود و اظهار داشت: ضروریست که با کاری مشترک مسیر و تجهیزاتی در نظر گرفته شود تا برگزاری تابلو، همچون جریان یک زندگی روایت شود؛ چونکه این اثر نوعی زندگی را تداعی می کند. این اثر می تواند یک کار آموزشی و آکادمیک باشد.
طهرانچی همینطور بر اهمیت جایگاه استاد و هم بخش فرهنگی دانشگاه تاکید کرد و اضافه کرد: ما روی بخش فرهنگی تأکیدی ویژه داریم. نگاه به فضاهای فرهنگی برای ما بسیار مهم می باشد. این گونه پاسداری از ارزش‎ ها را میتوان گسترده تر دید و در فضای ۲۷۶ واحد دانشگاهی در شهرهای مختلف کشور، به مدت یک سال به نمایش درآورد و از تأثیرگذاری فرهنگی آن بهره برد.
بهمن نامورمطلق رئیس فرهنگستان هنر، هم ضمن استقبال از رویکرد طهرانچی، بر ماندگاری اثر حبیب الله صادقی تأکیدی ویژه کرد و اظهار داشت: این گونه کارهای باارزش توسط هنرمندان برجسته در حال انجام می باشد. این آثار باید به طور گسترده تری دنبال شود و باید از آنها بهره بیشتری گرفت. حتی در فضای دانشگاه آزاد و واحدهای آن هم میتوان از این ظرفیت بهره برد و تجلی این گونه آثار را دوچندان کرد.
رئیس فرهنگستان هنر از داشتن ظرفیت در مجموعه برای عرضه عالی این اثر اطلاع داد و بیان نمود: مؤسسه صبا فرهنگستان هنر، مجموعه نمایشگاهی کاملی است. برنامه ریزی هایی صورت گرفته است تا إن شاءالله این اثر در یکی از گالری های صبا به نمایش درآید. این اثری خاص است می طلبد که در کنار برگزاری آن، نشست هایی تخصصی هم برگزار گردد.
محمدعلی رجبی عضو پیوسته فرهنگستان هنر، هم در این بازدید از حبیب الله صادقی قدردانی کرد و اظهار داشت: خدمات این هنرمند را در دانشگاه ها هم باید دید. ایشان کارهایش را بی چشمداشت و با هزینه خود برای عشق و عقیده ای که دارد انجام می دهد. خلق این گونه آثار هزینه بسیاری دارد. حتی می شود مجموعه کارهایی از ایشان را که در هر دانشکده ای وجود دارد جمع آوری و چاپ کرد و همانند یک کتاب به انتشار رساند.


منبع:

1400/06/24
14:40:18
5.0 / 5
457
تگهای خبر: آموزش , تخصصی , تصویر , چاپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟