با طرح سوال درباره قتل ۲ رپر سیاهپوست آمریكایی؛

معرفی فیلم شهر دروغ ها در جشنواره دوویل با حضور جانی دپ

معرفی فیلم شهر دروغ ها در جشنواره دوویل با حضور جانی دپ جانی دپ برای معرفی فیلم شهر دروغ ها در جشنواره دوویل فرانسه حاضر شد.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از خبرگزاری فرانسه، شب پیش جشنواره دوویل فرانسه که با تمرکز بر سینمای آمریکا برگزار می شود، میزبان جانی دپ بود که روی فرش قرمز جشنواره حاضر شد و بعد از آن در مراسم معرفی فیلم «شهر دروغ ها» حضور یافت.
«شهر دروغ ها» درباره تحقیقاتی است که درباره مرگ ۲ رپر مشهور سیاهپوست آمریکایی صورت گرفت.
دپ در مراسم اظهار داشت: این فیلم ۳ سال ربوده شده بود چونکه هالیوودی ها این طور می خواستند. ۳ سال فیلم را کشتند و ما سرانجام فیلم را به دست آوردیم.
این فیلم بلند اولین بار سال ۲۰۱۸ در فرانسه به نمایش درآمد اما توزیع کننده ای نیافت و اکرانش منتفی شد.
«شهر دروغ ها» مخاطبان خویش را به آمریکای دهه ۱۹۹۰ می برد و تلاش دارد قتل ۲ تن از بزرگ ترین رپرهای آمریکایی یعنی توپاک و بیگی که رقابت موسیقی بین ساحل غربی و شرقی آمریکا را رقم زده بودند، بررسی کند.
در این فیلم بازرس راسل پول که نقشش را جانی دپ بازی کرده، به درخواست یک روزنامه نگار الکلی که فارست ویتاکر نقشش را بازی کرده، بار دیگر بر این پرونده متمرکز می شوند. این فیلم تلفیقی از داستان و بعضی از تصاویر بایگانی شده است و نشان داده است پلیس لس آنجلس تحقیقات بدی را درباره این قتل ها پیش برده و افرادی فاسد و مجرم، مانع تحقیقات جدی پلیس شدند.
این فیلم به کارگردانی برد فورمن سوال های زیادی را درباره این قتل ها مطرح می کند و می پرسد چرا مجرمان این ۲ قتل هیچگاه پیدا نشدند.
در این مراسم جانی دپ از جانب هواداران فرانسوی اش با تشویق روبه رو شد و در پاسخ به پرسش هایی که از وی می شد اظهار داشت: مردم، فرهنگ، شادی، قدردانی از هر روز زندگی، هر روز روز ستایش است. هر روز اینجا یک گرامیداشت و جشن است و من این را فقط در فرانسه می بینم و بنابراین ازهمه شما متشکرم.
فیلمنامه این فیلم بر اساس کتابی از رندال سالیوان نوشته شده که با جکسون رابطه نزدیکی داشت و این داستان را بر اساس حقیقت نوشته است. او همینطور به خشونت ضد سیاه پوستان و سرخ پوستان و مهاجران به خوبی پرداخته است.
این فیلم حواشی خاصی هم داشت و جانی دپ در خلال فیلم برداری متهم شد که مشتی به صورت گرگ بروکس مدیر صحنه این فیلم زده اما بعد معلوم شد به او تهمت زده اند و وی چنین کاری نکرده است. همین مبحث دلیلی برای به تعویق انداختن اکران فیلم شد و دپ بعدها ادعا کرد که این توطئه ای از جانب پلیس لس آنجلس بود تا مانع اکران فیلم شود.
چهل و هفتمین جشنواره فیلمهای آمریکایی «دوویل» از ۳ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۱ شهریور) در فرانسه برگزار می گردد و سال جاری فیلم «قهرمان» فرهادی هم در آن به نمایش درمی آید.


منبع:

1400/06/15
20:18:13
5.0 / ۵
889
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,683
بازدید دیروز: 4,627
هفته اخیر: 47,931