محمدمهدی اسماعیلی عنوان كرد

اولویت اول وزارت ارشاد در دولت جدید

اولویت اول وزارت ارشاد در دولت جدید به گزارش آتلیه دات کام محمدمهدی اسماعیلی روز پنج شنبه (چهارم شهریورماه) در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور یافت و رسما کار خویش را شروع کرد. او اولویت اول این وزارت خانه را رسیدگی به عوارض ناشی از کرونا اعلام نمود.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم در نخستین روز حضور خود در این وزارت خانه ضمن اشاره به نخستین اولویت کاری خود اظهار داشت: اولویت اول ما در دولت در همه حوزه ها همچون حوزه فرهنگ و هنر رسیدگی به عوارض ناشی از کرونا خواهد بود. در ۱۸ ماه گذشته که کشور با فراگیری کرونا روبه رو بوده تمامی فعالیتهای فرهنگی و هنری کشور تحت الشعاع قرار گرفته و رو به تعطیلی و نیمه تعطیلی رفته است.
او افزود: اصحاب فرهنگ و هنر به باعث این شیوع با روزگار سختی روبه رو بودند و تلاش ما در "دولت مردمی" بر این است که از وضعیت فعلی عبور نماییم و بتوانیم سریعا یک فضای حمایتی و پشتیبانی را ایجاد نماییم. در جلسه امروز دولت هم همین مبحث مطرح و قرار بر این شد که مجموعه های پشتیبان در دولت همانند سازمان برنامه و بودجه بتوانند کمک های لازم را داشته باشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان نمود: بحث واکسیناسیون سراسری اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را که پیش از این توسط آقای صالحی و همکاران شان شروع شده بود تکمیل خواهیم کرد و تلاش ما بر این است که با پایین آمدن شیوع کرونا، بازگشایی فعالیتهای فرهنگی و هنری را با حفظ پروتکلهای بهداشتی داشته باشیم. تمام دغدغه ما این است که هرچه سریع تر فضای فرهنگی و هنری کشور به شرایط عادی بازگردد.
اسماعیلی سپس با بیان اینکه اتمام دوران وزارت آقای صالحی به معنای قطع همکاری او با مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نخواهد بود، خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که از شخصیت های فرهنگی همچون آقای صالحی که مایه افتخار کشور هستند بهره ببریم و سوابق و تجربیات علمی و فرهنگی او ایجاب می کند که از نظرات کارشناسی اش استفاده نماییم. تاکید رئیس جمهور هم براین است که در یک فضای تعاملی از تجارب مدیران گذشته بهره برده و آنرا به شرایط حال و آینده پیوند بزنیم تا در یک مسیر هم افزا بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.
او در انتها اظهار داشت: تلاش ما در دوران جدید این است که بتوانیم یک مسیر رو به جلو را ترسیم نماییم و نقش فرهیختگانی چون آقای صالحی در این راستا بسیار مهم می باشد.
سیدعباس صالحی هم با تبریک انتخاب محمدمهدی اسماعیلی بعنوان وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امیدوارم در راه جدید مسئولیت خود موفق باشید و بنده هم بعنوان سرباز این کشور هرجایی که احتیاج به کمک بنده باشد در خدمت شما و حوزه فرهنگ و هنر کشور خواهم بود.
او افزود: برای شما و همکاران تان دعای خیر داشته و از خداوند متعال خواستارم به شما کمک نماید تا این مسئولیت سنگین را به پیش برده و با جهش های سریع تر و سرعت کامل تر به سمت جلو حرکت کنید، امید است در دوره جدید دولت آقای رئیسی و مدیریت شما شاهد اتفاق های درخشان و قابل ارجاع به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه باشیم.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: یکی از کارهایی که در انتهای دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم انجام دادیم کاری با عنوان «تجربه نگاری» بود، در این طرح بنده بعنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هفت ساعت مصاحبه از وضعیت چهار سال وزارت خانه را داشته ام، همینطور سایر معاونان و مدیران هم به صورت مجزا گفت وگوهایی را داشتند که تمام این مصاحبه ها در چارچوب فیلم، فایل صوتی و کتاب در اختیار مدیریت جدید قرار می گیرد.
صالحی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات تجربه نگاری عرضه تصویری روشن از ۲۷ پروژه اصلی این وزارت خانه در دوره چهارساله دولت دوازدهم بود که مدیران جدید می توانند از آن استفاده کنند. یکی از مسائلی که در این نوع نقل و انتقال های مدیریتی باید مورد توجه قرار بگیرد همین حافظه تاریخی مدیریتی است، پیشنهاد می کنم این اتفاق در دوره های دیگر هم ادامه پیدا کند تا دانش مدیریتی اتصال خویش را با مدیران جدید حفظ کند و بطور قطع این به هم پیوستگی می تواند به دوره جدید مدیریتی یک دستگاه کمک نماید.
او اضافه کرد: بطور قطع در هر دوره مدیریتی جدید کارهای نو شکل خواهد گرفت اما این اتصال حافظه تاریخی می تواند کمک نماید که مدیران جدید با اتکا به گذشته با علم بیشتری به سمت آینده حرکت کنند.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتها در پاسخ به سوالی مبنی براین که بعد از آخر دوران وزارت خود در چه کاری اشتغال خواهد داشت، تصریح کرد: بنده از فضای علمی و فرهنگی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمدم و امروز بعد از آخر دوران مدیریتی خود باردیگر به همان حوزه فکر، اندیشه و کتاب بازخواهم گشت تا بتوانم از خوشه چینی اصحاب فکر و اندیشه بهره ببرم.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/06/05
16:07:02
5.0 / ۵
976
تگهای خبر: تصویر , دانلود , دستگاه , قاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,767
بازدید دیروز: 4,627
هفته اخیر: 48,099