ششمین دوره کنسرتهای آنلاین به پایان رسید

ششمین دوره کنسرتهای آنلاین به پایان رسید ششمین دوره از کنسرتهای آنلاین «برخط ماه و نوا» به پایان رسید.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، در روز چهارم و پایانی اجراها، در ابتدا به گروهی سه نفره متشکل از مرضیه رحیم زاده نوازنده سنتور، نازنین غنیزاده نوازنده کمانچه و صبح ملکی نوازنده تنبک اختصاص داشت. این گروه قطعات ضربی آشکار مطلق، چهار مضراب افشاری، ضربی عراق، تصنیف قدیمی و ضربی "بر گُردهی باد "را اجرا کردند.
اجرای دوم روز چهارم، گروهی سه نفره متشکل از مهرداد ناصحی نوازنده کمانچه، امین گلستانی نوازنده عود و فرهاد صفری نوازنده تنبک بود و این گروه در این کنسرت قطعات پیش درآمد از ساخته های مهرداد ناصحی، هفت ضربی بداهه، ضربی عشاق اثر استاد پایور و رِنگ اصفهان اثر استاد پایور را اجرا کردند. قطعات این کنسرت در آواز بیات اصفهان اجرا شد.
اجرای سوم و پایانی روز چهارم به تکنوازی زمان خیری نوازنده نی اختصاص داشت و این هنرمند در این کنسرت بداهه نوازی و تکنوازی در دستگاه شور را اجرا کرد.
این فصل از برنامه ها در سه دوره توسط انجمن موسیقی ایران و با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و حمایت دفتر موسیقی برگزار گردید. گونه های مختلف موسیقی همچون موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک غربی در این دوره در جدول برنامه ها گنجانده شده اند تا از حداکثر ظرفیت هنرمندان موسیقی در سه دوره برگزاری استفاده گردد.
مجموعه کنسرتهای آنلاین در ماه های خرداد، تیر و مرداد ۱۴۰۰ طبق جدول های اجرایی پخش گردید.
منبع:

1400/05/17
15:48:10
5.0 / ۵
860
تگهای خبر: آنلاین , دستگاه , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,263
بازدید دیروز: 6,082
هفته اخیر: 36,849