نئاندرتال های نقاش!

نئاندرتال های نقاش! آتلیه دات کام: پژوهشگران می گویند «نئاندرتال»ها چکیده سنگ های غاری در اسپانیا را رنگ آمیزی کرده اند.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، نتایج تحقیقات تایید کردند «نئاندرتال » ها که مدت ها از آنها بعنوان افرادی خشن و ساده یاد می شد، بیش از ۶۰هزار سال پیش چکیده سنگ های غار «آردالس»(Ardales) اسپانیا را رنگ آمیزی کرده بودند.
زمانی که در سال ۲۰۱۸، برای اولین بار مسئله خلق شدن این آثار توسط گونه های منقرض شده انسان عنوان شد، این مساله واکنش های مختلف کارشناسان را به دنبال داشت. در آن زمان اعلام شد، این رنگ آمیزی ها دست کم ۶۴۸۰۰ سال پیش، یعنی زمانی که انسان های امروزی در آن اقلیم ساکن نبودند خلق شده است.
اما در مقاله ای علمی به این مساله اشاره شده بود که شاید این رنگ ها یک پدیده طبیعی باشند.


با این وجود تحقیقات جدید تایید کردند این آثار طی روند طبیعی ایجاد نشده و در عوض این رنگ ها با پرتاب شدن روی چکیده سنگ ها نقش بسته اند.
همین طور نمونه هایی که از رنگ ها جمع آوری شده با نمونه هایی که از مواد طبیعی غار جمع آوری شده است با یکدیگر تطابق ندارد و این یعنی منبع این رنگ ها به بیرون از غار بازمی گردد.
همین طور تحقیقات بیشتر درباره قدمت این آثار نشان داد این رنگ ها در دوره های مختلف بر روی چیکیده سنگ ها نقش بسته اند به نحوی که فاصله زمانی خلق تعدادی از آنها به بالای ۱۰ هزار سال می رسد.
با این وجود، مقایسه هنر «نئاندرتال»ها با نقاشی های دیواری متعلق به انسان های مدرن پیش تاریخی که در غاری در فرانسه کشف شده اند دشوار است.
منبع:

1400/05/13
22:34:44
5.0 / ۵
1387
تگهای خبر: نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,661
بازدید دیروز: 4,627
هفته اخیر: 47,887