گفت وگو با علی فرامرزی ـ هنرمند نقاش

به محیط زیست نپردازیم، به چه بپردازیم؟

به محیط زیست نپردازیم، به چه بپردازیم؟ یک هنرمند نقاش با تاکید بر اهمیت موضوع محیط زیست، می گوید: بحث محیط زیست امروز با اهمیت ترین موضوع زیست بشر و موضوعی جهانی است. در حقیقیت جزو المان ها و مطالبی است که هنرمندان همه کشورها به جد باید به آن توجه نمایند و به آن بپردازند. بحث زیست و حیات انسان باید برای بشر مهم ترین مسئله باشد و لازم است هنرمندان به این مساله که زندگی انسانها را بطور جدی تهدید می کند، توجه داشته باشند.


علی فرامرزی ـ نقاش صاحب سبک، طراح و منتقد نقاشی ـ که سال هاست درباره موضوع محیط زیست و خشکسالی کار می کند، در گفت وگویی با ایسنا ادامه می دهد: نمی دانم اگر قرار باشد به مسئله ای با این اهمیت، جهانی توجه نشود چه چیز مهمتری می تواند برای جلب نظر هنرمندان که موجب شود به آن بپردازند وجود داشته باشد.
این هنرمند همین طور درباره پرداختن به موضوع محیط زیست می گوید: موضوع طبیعت و محیط زیست یکی از سوژه های قدیمی و متداول تاریخ هنر است؛ منتهی این طبیعت با در نظر گرفتن جغرافیای هنرمند و دوره های زمانی گرفتار تغییر می شود. همانطور که در ایران مشکلاتی که به لحاظ جغرافیای طبیعی از نظر صخره ها، کویری ها و... داریم، موجب به وجود آمدن دوره هایی شده که کمتر به آنها توجه شده است.
همچون آثار فرامرزی در حیطه محیط زیست (حجومی ها)

1400/04/30
11:19:39
5.0 / ۵
1535
تگهای خبر: نقاشی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,368
بازدید دیروز: 6,082
هفته اخیر: 37,059