قطعه ای كه قمصری همزمان با كارزار ثبت جهانی توس منتشر نمود بعلاوه ویدیو

قطعه ای كه قمصری همزمان با كارزار ثبت جهانی توس منتشر نمود بعلاوه ویدیو به گزارش آتلیه دات کام نماهنگ تار ایرانی ۲۲ در شهر توس و آرامگاه فردوسی به همراه دف نوازان «مانا» تهیه شده است.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، علی قمصری همراه با انتشار این نماهنگ، در یادداشتی که بخشی از آن در ادامه می آید، نوشت:
تار ایرانی در خراسان، بوی استاد شجریان بزرگ را به خود گرفت و به همراه گروه دف نوازان خراسانی، بخش هایی از «بارون» و «شرنگ» را اجرا کردیم. بخش هایی از آلبوم پرارزش استاد کیهان کلهر (شب، سکوت، کویر) که بر اساس مقام های خراسان خلق شده است. شاید این نقطه جغرافیایی، مرکز ثقل عاطفه هنری-ادبی ایرانی ها است؛ چون که بزرگانی در اینجا آرمیده اند که زنده ماندن زبان و هنر پارسی مدیون ایشان است.
حکیم توس، فردوسی، بزرگ ترین پارسی سرا و حماسه آفرین ایران زمین و خالق «شاهنامه»، مظهر هویت طلبی فرهنگی بود که با نگاهی به آئین زروان، مهرپرستی و مزدیسنا، در دوره ای که ادبیات غنایی مرسوم بود، حماسی گو شد و در فضای ضدپارسی آن زمان به زبان پارسی اعتبار و قوامی تازه بخشید.
توس، شهر ادب و هنر و تاریخ، واقع در خراسان رضوی، یکی از شانزده سرزمین مقدس معرفی شده در اوستا و یکی از پایتخت های پارت ها، زادگاه مفاخری مانند جابربن حیان، دقیقی، فردوسی، شیخ توسی، اسدی توسی، محمد غزالی، خواجه نظام المک توسی و خواجه نصیرالدین توسی و... بوده. این اجرا را با عشق به روح استاد شجریان تقدیم می نماییم.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/04/28
19:29:57
5.0 / ۵
6767
تگهای خبر: آلبوم , دانلود , هنر , ویدئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 363
بازدید دیروز: 3,738
هفته اخیر: 31,911