فناوری گیت فروشگاهی

فناوری گیت فروشگاهی گیت و دزدگیر فروشگاهی و دزدگیر لباس به عنوان یكی از مهمترین و اصلی ترین سیستم های امنیتی بوده كه كمك می كند تا حد بسیار زیادی فروشگاه مجهز به گیت فروشگاهی و دزدگیر منجر به ضرر و زیان نشود.


امروزه در فروشگاه‌ های بزرگ زنجیره‌ای و لباس ما مشاهده می‌کنیم که افراد می‌توانند خودشان لباس های متنوع و مختلف را بردارند و آنها را لمس کنند و حتی با کالاهای دیگر مقایسه کنند و در نهایت خرید و خودشان را قطعی کنند اینگونه دیگر فروشنده مجبور نیست برای یک مشتری صدها لباس را از قفس های مختلف در بیاورد و نشان بدهد بلکه مشتری خود می توانند به راحتی تمامی لباس های مورد نظر را بررسی کند و در نهایت یکی از آنها را انتخاب کند .

به همین جهت مدیران و مالکان فروشگاه ها برای جلوگیری از سرقت محصولات خودشان ترجیح می‌دهند که از ابزارهای مختلف امنیتی استفاده کند. گیت و دزدگیر فروشگاهی و دزدگیر لباس به عنوان یکی از مهمترین و اصلی ترین سیستم های امنیتی بوده که کمک می کند تا حد بسیار زیادی فروشگاه مجهز به گیت فروشگاهی و دزدگیر منجر به ضرر و زیان نشود. جزء کسب و کارهایی که معمولاً تحت شرایط سرقت قرار می گیرند فروشگاه های لباس هستند و به همین جهت آنها مجاب به استفاده از دزدگیر فروشگاهی می‌شوند. گیت فروشگاهی که در این نوع فروشگاه ها استفاده می شود دارای چندین بخش متفاوت است که می توان به تگ لباس و دزدگیر لباس اشاره کرد.

معرفی تگ لباس

یکی از مهمترین تجهیزات امنیتی که در فروشگاه ها استفاده می شوند لباس یا دزدگیر می باشد که یک ابزار کوچک است اما این ابزار کوچک بسیار کاربردی بوده و به صورت دقیق کار می کند. این تگ ها به لباس هایی که درون فروشگاه هستند متصل می گردد و اگر قبل از اینکه این تگ ها از محصولات و لباس ها جدا شوند و بخواهند از فروشگاه عبور داده شوند این تگ ها آلارم را به صدا در می آورند و هشدارهایی را به فروشنده می دهند و به همین جهت فروشنده از خطر سرقت احتمالی مطلع می گردد.

پس از اینکه تگ لباس گیت گاندو به محصولات متنوع متصل شد در زمان فروش و بعد از اینکه مشتری هزینه را پرداخت کرد به واسطه دستگاه های جدا کننده این تگ ها از محصولات جدا می‌شوند و کالا به مشتری تحویل داده می‌شود و دیگر در زمان عبور از گیت فروشگاهی دیگر هشداری تولید نخواهد شد. دزدگیر لباس دارای انواع متنوعی هستند ولی همه آنها دارای کاربرد یکسان ها بوده اند و تنها از نظر ظاهر و ابعاد تفاوت ‌هایی با یکدیگر دارند.

بخش های متفاوت سیستم دزدگیر لباس

سیستم دزدگیر لباس بخش‌های مختلفی را شامل می‌شود که می‌توان به تگ های دزدگیر لباس، سیم پیچ ها و گیت فروشگاهی اشاره نماییم.

در واقع گیت فروشگاهی به همان گیت هایی اختصاص دارد که بر روی ورودی و خروجی فروشگاه ها نصب می شوند و در امنیت فروشگاه نقش بسیار مهمی دارند چرا که این وجود گیت هاست که به ما اعلام می‌کند که ممکن است سرقت احتمالی در حال رخ دادن باشد که این کار با به صدا درآمدن آلارم صورت می گیرد.

تگ های دزدگیر لباس که بر روی لباس آن نصب می شوند نیز از جنس پلاستیکی هستند که به صورت محکم لباس و محصولات متصل می‌شوند و به راحتی جدا نمی‌شوند بلکه بخواهند از دستگاه های جدا کننده مخصوص توسط فروشنده پس از پرداخت وجه توسط مشتری جدا شوند.

انواع مختلف دزدگیر لباس

دزدگیر های لباس شامل انواع مختلفی هستند و در طرح های مختلف با ابعاد های متفاوت تولید می شوند. اما تمامی آنها همانطور که اشاره کرده ایم دارای کاربرد یکسان هستند. تگ صدفی، تگ گلفی، تگ پاندا، چارگوش، تگ خرگوشی، سه گوش، تگ دزدگیر عینک، تگ دزدگیر یوفو نمونه های از تگ ها هستند.

به صورت کلی و خلاصه می توانیم بگوییم از دزدگیر RF برای حفظ امنیت کالاهای موجود در یک فروشگاه استفاده می گردد که برای فروشگاه های لباس از دزدگیر لباس استفاده می‌کنند که با عنوان تگ لباس نیز شناخته می‌شود و به کالای مورد نظر متصل میگردد و فقط به واسطه دستگاه جدا کننده مخصوص قابلیت خنثی و جداسازی را داشته است. اگر شخصی بخواهد قبل از اینکه تگ کالا از کالای موردنظر جدا شده باشد آن را از فروشگاه بیرون بیاید به محض عبور از گیت آلارم به صدا در می‌آید و فروشنده مطلع شود.  پس بعد از اینکه مشتری پرداخت وجه را انجام داد فروشنده تگ را  به واسطه دستگاه های مخصوص از کالا جدا می‌کند.

یک نکته مهم در خصوص تگ ها به خاطر بسپارید که هیچ وقت با دست خالی برای جدا کردن دزدگیر لباس اقدام نکنید چون ممکن است موجب آسیب رساندن به لباس شوید. این دزدگیرها حتماً باید به واسطه دستگاه مخصوص خنثی و جداسازی شود اگر هم به هر شکلی پس از اینکه شما لباس را خریداری کردید تگ دزدگیر روی کالا باقی مانده بود باید در فروشگاه مورد نظر به حضور پیدا کنید و از فروشنده بخواهید که آن تگ را برای شما جدا کند. اطلاعات بیشتر در وب سایت parsagate.com به صورت کامل.

1400/04/18
14:34:24
5.0 / ۵
897
تگهای خبر: رپورتاژ , سایت , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,041
بازدید دیروز: 9,954
هفته اخیر: 46,193