آیین تكریم عكاسان و خبرنگاران ایسنا برای مرتضی فرج آبادی

آیین تكریم عكاسان و خبرنگاران ایسنا برای مرتضی فرج آبادی آتلیه دات کام: تعدادی از عکاسان خبری ایسنا به همراه برخی مدیران، دبیران و خبرنگاران این مجموعه از مرتضی فرج آبادی به مناسبت دو دهه فعالیت در سرویس عکس ایسنا و معاونت چند رسانه ای این خبرگزاری که اکنون مقرر است فعالیت حرفه ای خودرا در بخش دیگری از ایسنا ادامه دهد، قدردانی کردند.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، مراسم تجلیل از مرتضی فرج آبادی، معاون چندرسانه ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از بیش از ۲۰ سال فعالیت در این حوزه، با حضور تعدادی از مدیران، عکاسان و خبرنگاران این خبرگزاری، مدیران جهاد دانشگاهی و اعضای هیات مدیره و همکاران سابق ایسنا و نیز همکاران و دوستان خبرنگار و عکاس وی در رسانه های دیگر، عصر روز سه شنبه (یکم تیرماه) انجام شد.
این مراسم، با حضور محدود مدعوان، عصر روز سه شنبه یکم تیرماه ۱۴۰۰ در سالن بزرگ پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی، انجام شد.
در ابتدای این مراسم، علی متقیان ـ مدیرعامل ایسنا ـ با تبریک عید میلاد حضرت امام رضا (ع) در سخنانی اظهار نمود: همه ما در طول این مدت با زحمات و کوشش های برادر عزیز آقای مرتضی فرج آبادی آشنا بوده و هستیم. تعصب، علاقه مندی و توجه او به کار را همه می دانیم و می شناسیم.
او افزود: اقداماتی که آقای فرج آبادی برای ایسنا انجام می داد از همه ابعاد زندگی او مقدم تر بود و در حقیقت ایشان ایسنا را مقدم بر همه چیز می دانست و این تلاش وی در این سال ها ستودنی است.
متقیان اشاره کرد: بسیاری می خواهند به رسانه ای همانند ایسنا تبدیل شوند، اما نمی توانند؛ چونکه ایسنا را کسانی درست کرده اند که تربیت شده مکتب خبری ای هستند که صداقت، درستی، قلم به مزد نبودن و وقت صرف کردن بسیار، از خاصیت های اصلی آنها شمرده می شود اینها برخاسته از نهادی هستند که زیر پرچم ویزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه تربیت شده و بالنده شدند و کار جهادی و فرهنگ جهادی همیشه همراه آنان است و آقای فرج آبادی نیز نمونه ای از همین مکتب خبری است. چراغ دفتر آقای فرج آبادی در برخی از شب ها حتی تا نیمه های شب نیز خاموش نمی شد؛ نه به جهت اینکه به او و همکاران همانند او، طبق بخشنامه فرمان داده شده بود که موظف هستید در مقابل دریافت فلان مبلغ تا نیمه های شب کار کنید و حتی نه به جهت اینکه به خاطر مزد بیشتر چنین کاری بکنند، بلکه به خاطر علاقه مندی است که به هدف خود دارند و چون ایسنایی ها از روی علاقه، تعصب عاقلانه، و هدفمند کار می کنند، نمی توان به آسانی مشابه ایسنا را پیدا کرد. برای همین هم هر کدام از عزیزان از ایسنا رفتند و پا به عرصه های دیگر خبری و تصویری و حتی مدیریتی گذاشته اند، قدمشان خیر مقدم بوده و هست.
مدیرعامل ایسنا با اعلان اینکه مرتضی فرج آبادی از معاونت چندرسانه ای به دفتر مطالعات و پژوهش و برنامه ریزی ایسنا منتقل شده است که وظیفه اش رشد و توسعه کارهای ایسنا و نظارت عالیه و سوژه پردازی برای ایسناست و با اشاره به این که معاونت چندرسانه ای همچنان از وجود ایشان برخوردار است، اظهار نمود: این امتیاز بزرگی است که ایسنا در آینده از آن بهره مند خواهد شد.
وی افزود: خوشحالم که مسئولیت معاونت چند رسانه ای را بعد از آقای فرج آبادی به دست کسی می سپارم که در تمام این سال ها به همراه او فعالیت نموده است و نخستین عکس ها را در ایسنا به یاری هم بارگذاری کرده و در کنار هم تحول مهمی را در بخش عکس خبری ایسنا و به تبع ایسنا در رسانه ها به وجود آورده اند. کسی که از همان ابتدا همراه و همقدم آقای فرج آبادی بود؛ بدین سبب تغییری در فعالیت معاونت چندرسانه ای ایجاد نخواهد شد و ایسنا همچنان در انجام وظایف خود مقتدر و استوار پیش می رود.
او در انتهای سخنان خود اشاره کرد: امیدوارم آقایان فرج آبادی و فروتن به همراه عزیزانی که در زمینه های عکس، فیلم و آرشیو فعالیت دارند، مقتدرانه تر از پیش، به مسیرشان ادامه دهند و ما شاهد استواری و برقراری و بالندگی و سربلندی ایسنا بعنوان فرزند نهاد انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی باشیم.

علی متقیان


منبع:

1400/04/02
22:41:17
5.0 / ۵
919
تگهای خبر: تصویر , سرویس , عكاس , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,036
بازدید دیروز: 4,627
هفته اخیر: 48,637