در گزارش آتلیه دات كام مطرح شد؛

گیشه اكران فوتبال مدعی پیدا كرد!

گیشه اكران فوتبال مدعی پیدا كرد! مدیر مجموعه سینمایی آزادی ضمن اشاره به تجربه نمایش بازی تیم ملی ایران و کامبوج در بعضی سینماها، از سهم خواهی فدراسیون فوتبال از فروش حاصل از اکران بازی های فوتبال آگاهی داد.سجاد نوروزی مدیر مجموعه سینمایی «آزادی» در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به تجربه اکران بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل کامبوج در این سینما و چند سینمای دیگر با دریافت مجوزهای لازم، درباره استمرار این رویکرد اظهار داشت: هنوز معلوم نیست بتوانیم این حرکت را ادامه دهیم چون که بعد از دریافت مجوز اکران فوتبال در سالن های سینما با پیگیری انجمن سینماداران، اخیراً فدراسیون فوتبال در نامه ای به اماکن، اعلام نموده است وزارت ارشاد سرخود و بدون مشورت با ما این مجوز را صادر کرده است. فدراسیون فوتبال می گوید من حق پخش خودم را از اکران فوتبال در سینماها می خواهم و اگر سینماها بخواهند بازی فوتبال را روی پرده اکران کنند، باید حق پخش آنرا به ما بپردازند!
وی افزود: اداره اماکن بر اساس همین نامه، دیگر نمی تواند مجوز نمایش بازی های بعدی تیم ملی را به سالن های سینمایی بدهد و به تعبیری نمایش بازی ایران و کامبوج به صورت یک استثنا برای ما امکان پذیر شد و در این شرایط برای روزهای آینده بعید است سالن های سینما مجدد اجازه اکران فوتبال را پیدا کنند.
سوال ما این است که تلویزیون در تمام این سال ها که بازی های تیم ملی را پخش کرده است، آیا حق پخش به فدراسیون فوتبال پرداخت کرده است که حالا فدراسیون به دنبال گرفتن حق پخش از سالن های سینماست؟ نوروزی در ادامه توضیحات خود اظهار داشت: انجمن سینماداران در ایام اخیر پیگیری هایی انجام داد تا سرانجام آقای فرجی مدیرکل عرضه و نمایش سازمان سینمایی در نامه ای اعلام نمود مشروط به مجوز فدراسیون فوتبال و اماکن اجازه نمایش بازی های تیم ملی وجود دارد. این نامه با اعتراض سینماداران مواجه گردید و بنابراین متن نامه تغییر نمود و تنها شرط لازم در آن، مجوز اماکن قید شد. هم اکنون اما شرایط بگونه ای شده که اماکن اعلام نموده برای صدور مجوز، اجازه فدراسیون فوتبال را هم باید بگیرید!
مدیر سینما آزادی با تاکید بر این که در صورت پرداخت حق پخش از اکران فوتبال به فدراسیون، دیگر سودی از این نمایش ها نصیب سینماداران نمی گردد اظهار داشت: سوال ما این است که تلویزیون در تمام این سال ها که بازی های تیم ملی را پخش کرده است، آیا حق پخش به فدراسیون فوتبال پرداخت کرده است که حالا فدراسیون به دنبال گرفتن حق پخش از سالن های سینماست؟ فدراسیون فوتبال اگر می تواند برود این حق پخش را از صداوسیما بگیرد، چرا زورش فقط به چهارتا سالن سینما می رسد.
نوروزی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به عدم استقبال مردم از نخستین روز اکران بازی تیم ملی در سالن های سینمایی اظهار داشت: حقیقت این است که اساساً مردم اطلاع ندارند که این روزها سینماها باز هستند. ما در چند روز گذشته شاهد یک رشد محسوس در فروش فیلمها بودیم که دلیلش پخش چند تیزر از تلویزیون بود، اما حقیقت این است که هنوز به سطح مطلوب نرسیده ایم. در مجموع معتقدم جنایت ضد سینما همچنان از جانب صداوسیما ادامه دارد.
وی در پاسخ به برخی انتقادات از نمایش بازی های ورزشی در سینماها اظهار داشت: نمی توان از روی شکم سیری حکم صادر کرد. مگر امروز سینماها چاره دیگری هم دارند؟ اگر شرایط ایده آل بود و همه چیز طبق روال طبیعی جریان داشت، بله من هم مخالف این اتفاق بودم، ولی در شرایط امروز واقعاً چاره ای نداریم. سینماداران چه باید بکنند؟

1400/03/22
14:12:36
5.0 / ۵
1016
تگهای خبر: ایده آل , سینما , قاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,361
بازدید دیروز: 6,082
هفته اخیر: 37,045