یادداشت مهمان؛

قدردانی از مردم داری مدیری كه مثل برادر بزرگ تر بود

قدردانی از مردم داری مدیری كه مثل برادر بزرگ تر بود آتلیه دات کام: مدیر جشنواره و جایزه موسیقی نوای خرّم به مناسبت درگذشت علی مرادخانی مدیرعامل موزه موسیقی و معاون هنری سابق وزیر ارشاد دلنوشته ای را منتشر نمود.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر، بردیا صدرنوری نوازنده، آهنگساز و مدیر جشنواره و جایزه موسیقی «نوای خرم» به مناسبت درگذشت علی مرادخانی مدیرعامل موزه موسیقی و معاون هنری سابق وزیر ارشاد دلنوشته ای را منتشر نمود.
در متن یادداشت بردیا صدرنوری آمده است:
به نام خالق هنر
از شمار دو چشم یک تن کم
وز شمار خرد هزاران بیش
یار همیشگی هنرمندان و مردِ مردم دارِ فرهنگ و هنر ایران، از میان ما رفت.
به جرات بزرگترین خاصیت جناب علی مرادخانی گرانقدر که باور نبودنش بسیار برایم دشوار است، چه در هنگامه مدیریتش در عرصه موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و چه بعد از کناره گیری خودخواسته یا الزامی از این سمت های گذرای دولتی و در دوره مدیریت موزه موسیقی، را می توان مردم داری و حکومت بر قلب هنرمندان بر شمرد. گشاده رویی و دل به دل هنرمندان پیر و جوان دادن، بزرگترین خصیصه وی بود.
وقتی در بدترین شرایط روحی و عصبی هم به وی مراجعه می شد بعد از ملاقاتی چند دقیقه ای بر اثر رفتار بزرگ منشانه و همدلی اش، آرامش بر آدمی حکمفرما می شد که گویی اصلاً مسئله و دغدغه ای وجود نداشته است و چه بسیار اندک و انگشت شمارند اینطور مدیران در عرصه مدیریت کشور.
تاسیس موزه موسیقی و کوشش های شبانه روزی برای حفظ و توسعه این نهاد باارزش آن هم در عصری که جان ناتوان و رنجور موسیقی آماج بزرگترین جفاها و کم لطفی هاست، از بزرگترین خدمات این مدیر دلسوز هنر کشور بود که امیدواریم بعد از وی این سرمایه باارزش فرهنگ و هنر کشور به نابودی کشیده نشود.
علی مرادخانی ایفای نقش بعنوان یک برادر بزرگ تر را بسیار عالی می دانست و مشورت ها، راهنمایی ها و سفارش هایش بسیار راهگشا بود. ما هم در جشنواره موسیقی همایون خرّم و برگزاری نکوداشت های هنرمندان پیشکسوت بسیار از حمایت های معنوی و مشورتی ایشان بهره بردیم.
قطعاً نام و یاد علی مرادخانی همیشه در یکی از ارزشمندترین نقاط جهان هستی که همان قلب هنرمندان است به یادگار خواهد ماند.
هرگز نمی رد آنکه دلش زنده شد به عشق
ثبت است بر جریده عالم دوام ما
روحش شاد یادش گرامی.


منبع:

1400/03/17
12:27:11
5.0 / ۵
1095
تگهای خبر: آرامش , جشن , جشنواره , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,080
بازدید دیروز: 6,082
هفته اخیر: 36,483