وحید پرشاد :

زمستان بود بدون ترس و محافظه كاری جلوی دوربین رفت

زمستان بود بدون ترس و محافظه كاری جلوی دوربین رفت آتلیه دات کام: کارگردان فیلم سینمایی زمستان بود معتقد می باشد این فیلم را بدون ترس و محافظه کاری جلوی دوربین برده است.وحید پرشاد کارگردان فیلم سینمایی «زمستان بود» در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مراحل فنی فیلم سینمایی «زمستان بود» با وسواس دنبال شده و هم اکنون صداگذاری و اصلاح رنگ آن در حال انجام می باشد، بعد از آن که نسخه تدوین شده فیلم آماده شد تصمیم گرفتیم پس از اختتام مراحل فنی آنرا در جشنواره های بین المللی به نمایش گذاریم و در تلاش هستیم تا این اتفاق رخ دهد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا این فیلم برای حضور در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اقدام نکرد، بیان کرد: واقعیت این است که نه فرمی برای حضور در این جشنواره پر کرده بودیم و نه فیلم در شرایطی بود که برای حضور در جشنواره آماده شود، بنا بر این تصمیم گرفتم برای آماده کردن این فیلم چندان عجله نکنیم و سرفرصت آنرا آماده نماییم.
این کارگردان جوان توضیح داد: البته این را هم باید بگویم که از نظر من جشنواره جهانی فیلم فجر در این دوره با وجود انتشار ویروس کرونا، چندان جشنواره پرشور و حرارتی نبود و به خاطر همین فکر می کنم دراین زمینه تصمیم درستی گرفتم، چونکه فکر می کردم «زمستان بود» در این جشنواره می سوخت.
وی افزود: چند باری به پردیس چارسو برای حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر رفتم و متوجه شدم که این جشنواره مانند سالهای قبل چندان پرشور و پرحرارت برگزار نشده است.
پرشاد با اشاره به این که برنامه ریزی های لازم برای حضور در جشنواره های بین المللی را انجام داده است، توضیح داد: امیدوارم امسال باتوجه به مساله واکسیناسیون در کشورهای اروپایی، شرایطی فراهم گردد تا جشنواره های بین المللی فیلم بصورت حضوری اجرا شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود اشاره کرد: «زمستان بود» به یک فرم و ساختار جدیدی رسیده است که می تواند یک اثر متفاوت در سینمای ایران باشد، اثری که با صراحت بیشتری داستان در آن روایت شود. اهتمام کرده ام که در این فیلم بدون خودسانسوری حرف خودرا بزنم.
این کارگردان بیان کرد: «زمستان بود» درباره دختری است که گمشده است و مادر دختر برای پیدا کردن وی از رشت به تهران می آید و من تمام تلاش خودرا کرده ایم تا بر طبق نوع داستان، حس تعلیق را به درستی در آن ایجاد کنم. درست است که از این نوع فیلم ها در سینمای دنیا زیاد تولید شده است اما من هم اهتمام کرده ام که از لحاظ ساختاری از همان فرمول سینمای جهان در اینگونه استفاده کنم تا تبدیل به یک اثر ساده نشود.
پرشاد در آخر اظهار داشت: تاکید می کنم که در این فیلم اهتمام کرده ام تا بدون ترس و محافظه کاری قصه خودرا بگویم، این روزها سینمای ایران محافظه کار شده است و این مساله چندان به نفع سینمای ایران نیست.


منبع:

1400/03/14
13:25:49
5.0 / 5
215
تگهای خبر: جشن , جشنواره , دوربین , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟