دغدغه هنرمندان صنایع دستی،

موزه ای كه از ماهیت اصلی اش دور شده است

موزه ای كه از ماهیت اصلی اش دور شده است به گزارش آتلیه دات کام یک هنرمند پیشکسوت عرصه صنایع دستی درباره وضعیت موزه نقاشی پشت شیشه اشاره کرد: این موزه تا اندازه ای از ماهیت اصلی خود دور شده است؛ زمانی که یک موزه به یک کارگاه آموزشی تبدیل می شود از روند عادی خود خارج شده و جنبه دیگری پیدا می کند.


امیر رحیمی، هنرمند صنایع دستی که ۴۵ سال است در عرصه نقاشی پشت شیشه فعالیت می کند در گفت وگویی با ایسنا درباره وضعیت تولید و فروش این حوزه خصوصاً در روزگار کرونا، اظهار نمود: با توجه به این که ما بصورت خانوادگی سال ها در این حوزه فعال بودیم، بصورت سفارشی کار می نماییم و بنا بر این هم در روزگار کرونا با مشکل زیادی مواجه نشدیم. هر چند که تهیه مواد اولیه مشکل شده است و با توجه به این که وسایل نقاشی اساسا از خارج از کشور تهیه می شوند، گرانتر شده اند.
او با اعلان اینکه صنایع دستی هنری است که نیاز به عشق و زمان دارد، افزود: باید البته این نکته را در نظر داشت که تعدادی از همکاران ما در روزگار کرونا به سبب مشکلات اقتصادی گرفتار مشکلات زیادی شدند.
این هنرمند پیشکسوت عرصه صنایع دستی همین طور درباره وضعیت هنر نقاشی پشت شیشه اظهار نمود: وضعیت این رشته تنها در چند سال و حدود سالهای ۹۰ در وضعیت خوبی قرار داشت. اکنون اما چندان در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.
او درباره موزه نقاشی پشت شیشه اشاره کرد: این موزه از ماهیت اصلی خود تا اندازه ای دور شده است؛ چونکه موزه باید کار خودش را انجام دهد و تبلیغات کند و زمانی که یک موزه به یک کارگاه آموزشی تبدیل می شود، از روند عادی خود خارج شده و جنبه دیگری پیدا می کند.
منبع:

1400/03/02
21:48:43
5.0 / ۵
1022
تگهای خبر: آموزش , موزه , نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 235
بازدید دیروز: 4,627
هفته اخیر: 45,035