عکاسی از گل های یخ زده

عکاسی از گل های یخ زده آتلیه دات کام: برای عکاسی از گل های یخ زده شما به گل، فریزر، آب و یک ظرف پلاستیکی نیاز دارید، و از آنجا که دوربین موبایل برای اهداف این آموزش بیشتر جواب می دهد، می توانید همین الان این ایده عکاسی را امتحان نمایید. ترفند کلیدی که در این مطلب آتلیه خواهید آموخت، روش جالب منجمد کردن تدریجی است.


آیا تا به حال شده که یک دسته گل زیبا دریافت کرده باشید و به این فکر افتاده باشید که در حالت یخ زده چطور به نظر می رسد؟ نه؟ خب، من هم همینطور! در واقع، تا همین اواخر، من بیشتر به نگهداری گل ها در یک گلدان معمولی قدیمی علاقه مند بودم. اما عکاسان یک گروه خلاق و توانا هستند. ما در مورد برخی از اساسی ترین عناصر طبیعت، فکرهایمان را روی هم گذاشتیم و یک راه فوق العاده برای ایجاد این عکس های انتزاعی شگفت انگیز از گل های یخ زده کشف کردیم. و با چنین نتایج زیبایی، من آرزو می کردم که ای کاش زودتر دسته گل هایم را در فریزر می گذاشتم!
 
الف - تجهیزات
 
شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت:
 
گل
فریزر
آب
ظرف
دوربین
 
دوربین: شما می توانید عکاسی از گل های یخ زاده را با هر دوربینی که در اختیار دارید امتحان کنید. دوربین های موبایل حتی می توانند گزینه های بهتری باشند، چراکه سبک بوده، شما را درگیر تنظیمات نمی کنند و به شما این امکان را می دهند ساعت ها زوایای مختلف را امتحان کرده و به دنبال عکس های خلاقانه تری باشید. اگر تصمیم گرفتید عکاسی را با دوربین DSLR یا کامپکت انجام دهید، می توانید از چراغ قوه گوشی برای نورپردازی خلاقانه سوژه ها منجمد خود استفاده کنید.
 
ب - آماده کردن سوژه ها برای عکاسی
 
 
چند روش برای تهیه گل های یخ زده آماده برای عکاسی وجود دارد. یکی از آن روش ها شامل استفاده از نیتروژن مایع است، اما من به یک روش کمی کمتر فنی می پردازم. برای این که گل های زیبای خود را به طور کامل در یک قطعه یخ قرار دهید، باید به تدریج لایه های اطراف یخ را بسازید. به طور معمول، شما می توانید هر سینی قدیمی را با آب پر کنید، آن را در فریزر بگذارید و تا تابستان آن را فراموش کنید. با این حال، گل ها حاوی اکسیژن هستند، و اکسیژن سبک تر از آب است. این به این معنی است که قرار دادن گل ها در یک کاسه پر از آب و فریز کردن آن عملی نیست. با این کار گل ها به سطح آب می آیند، از یخ خارج می شوند و از بین می روند.
 
۱ - محکم کردن گل ها
 
در عوض، در کابینت خود به دنبال ظروف نگهداری غذای پلاستیکی بگردید. من متوجه شده ام که یک ظرف پلاستیکی بزرگ و نسبتا کم عمق، بسته به فضای فریزر بهتر جواب می دهد. ظرف خود را با چند سانتی متر آب پر کنید. آب شیر وقتی یخ می زند ظاهر مات تری دارد، بنابراین اگر یک ظاهر براق و صیقلی تر می خواهید، از آب مقطر استفاده کنید. گل های خود را رو به پایین در آب قرار دهید، آنها را آنطور که دوست دارید مرتب کنید، و ظرف را در فریزر قرار دهید. مقدار کم آب یخ می زند، بخش هایی از گل ها را گیر می اندازد و آنها را محکم می کند به طوری که نمی توانند در لایه های آب بعدی شناور شوند.
 
بعد از چند ساعت ظرف را بردارید، و مطمئن شوید که گل ها تا حدودی در ظرف یخ زده اند. هنگامی که گل ها محکم شدند، چند سانتی متر دیگر آب سرد بر روی گل ها و یخ موجود بریزید. مراقب باشید بیش از اندازه نریزید – ممکن است یخ در زیر گرم شده و گل ها را رها کند، و مجبور شوید کل این روند را دوباره انجام دهید. ظرف را دوباره به فریزر بازگردانید.
 
 
گل های ثابت شده در جای خود توسط چند سانتی متر آب یخ زده
 
۲- مراحل نهایی
 
بعد از چند ساعت دیگر دوباره ظرف را از فریزر بیرون آورده و چند سانتی متر دیگر آب اضافه کنید. این بار، می توانید هر چقدر می خواهید آب اضافه کنید. اما به یاد داشته باشید، هر چه یخ ضخیم تر باشد، نور سخت تر می تواند از میان قطعه های یخ عبور کند، و باعث کاهش مقدار نوری می شود که به سنسور دوربین شما می رسد. با این حال، یخ به مرور زمان آب می شود، بنابراین افزودن آب بیشتر بهتر از اضافه کردن مقدار بسیار کم است. هنگامی که آخرین لایه آب را اضافه کردید، ظرف خود را برداشته و برای آخرین بار آن را در فریزر قرار دهید.
 
هنگامی که لایه بالایی یخ زد، ظرف را از فریزر درآورده و اجازه دهید ۱۰ دقیقه یا بیشتر بیرون بماند. بعد از این که یخ از ظرف جدا شد، ظرف را روی یک پارچه وارونه کنید. به آرامی به ظرف ضربه بزنید تا یخ جدا شود. کار تمام است، می توانید نتایج زیبای کار سخت خود را ببینید!
 
 
 
در این تصویر، پایه ظرف یک طرح بر روی یخ ایجاد کرده است. شما می توانید سطح آن را با مالش یک پارچه مرطوب گرم بر روی نقوش ناهموار، یکدست کنید.
 
ج - عکاسی از مخلوقتان
 
اکنون که مجسمه گل یخ خود را ساختید، وقت آن است که از آن عکس بگیرید قبل از این که ذوب شود. من توصیه می کنم که قطعه یخ خود را نزدیک یک منبع نور یا پنجره ای که نور طبیعی از آن می تابد، قرار دهید. این کار اجازه می دهد تا نور به یخ نفوذ کرده و غشاء گل ها، سوژه ای با جزئیات بیشتر ایجاد کنند. من برای عکس های خودم قطعه گل یخ زده را در مقابل شیشه بالکن آپارتمانم قرار دادم. مطمئن شوید که یک حوله در زیر یخ قرار دهید تا از خیس شدن سطح آن جلوگیری کنید.
 
 
 
قرار دادن قطعه گل های یخ زده در مقابل نور طبیعی، جزئیات را روشن کرده و به تن های تصویر تنوع می بخشد.
 
د - آزمایش!
 
اکنون که تکنیک را متوجه شدید، ترکیبات مختلف گل ها و ظروف را امتحان کنید. بسته به شکل و طول یک ظرف، می توانید تراکم و مسیر حباب ها را در یخ کنترل کنید. تنظیم جهت قرار گیری ظرف، یا شکستن و دوباره منجمد کردن یخ را امتحان کنید.
 
در عکس زیر برای ایجاد این نقوش گرد بر روی گل رز، من داخل یک لیوان شیشه ای را با یک کیسه پلاستیکی پوشاندم. بعد از محکم کردن سر گل در چند سانتی متر یخ اول، به تدریج لایه های یخ را ایجاد کردم تا به طور کامل رز را بپوشاند. هوایی که از گل رز بیرون آمد فشرده شد و در داخل پایه لیوان گیر افتاد، و الگوهای پیچیده ای در اطراف گل رز ایجاد کرد. برای این که یخ بیشتر گرد شود، من به مدت یک یا دو دقیقه با دستهایم لبه های آن را صاف کردم.
 
 
حباب های بلند معلق بر روی گل رز، مسیرهای اکسیژن در حال تلاش برای فرار هستند.
 
 
داخل یک لیوان شیشه ای را با پلاستیک بپوشانید، به طوری که وقتی گل کاملا با یخ پوشیده شد، جدا کردن آن از لیوان راحت تر باشد.
 
وقتی کاملا یخ زد، لیوان شیشه ای را در دمای اتاق قرار دادم، و هر ۱۰ دقیقه یکبار یا بیشتر به آرامی کیسه پلاستیکی را کشیدم. در نهایت کیسه پلاستیکی از شیشه جدا شد، من با دقت یخ را از لیوان بیرون آوردم، و گل به زیبایی پوشانده شده در داخل آن نمایان شد.
 
 
یک گل رز که بعد از قرار دادن به صورت عمودی در یک لیوان شیشه ای، کاملا یخ زده است.
 
 
همانطور که آب یخ می زند، اکسیژن از گل خارج می شود، و مسیرهای زیبایی در یخ به جا می گذارد.
 
ه - نمونه های بیشتر
 
عکاسی از گل های یخ زده راه فوق العاده ساده ای برای دادن یک ظاهر منحصر به فرد به عکس های شما از گل ها است. با چند ابزار ساده ای که در آشپزخانه یافت می شوند و انتخاب گل های زیبا، می توانید انواع بی شماری از عکس های زیبا ایجاد کنید. شما چه به دنبال به روز کردن مجموعه نمونه کارهای خود باشید و چه در جستجوی کاری برای انجام دادن در یک روز بارانی، این مجسمه های گلدار چشم نواز قطعا ارزش صرف وقت را دارند.
 
 
 
 
ترکیب یخ و مواد آلی ساده و قابل توجه است، حتی وقتی که یخ شروع به ترک برداشتن می کند.
 
نویسنده: مگان کندی (Megan Kennedy)

 

1396/07/02
13:33:29
5.0 / ۵
4735
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 6,408
بازدید دیروز: 5,389
هفته اخیر: 50,655