روش دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی برای اجاره به مسافران

روش دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی برای اجاره به مسافران آتلیه دات كام: برای دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی كه برای اجاره به مسافران و گردشگران در نظر گرفته می شوند، باید از طریق وزرات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقدام كنید.


برای دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی که برای اجاره به مسافران و گردشگران در نظر گرفته می شوند، باید از طریق وزرات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقدام کنید.

در این مقاله قصد داریم روش دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی برای اجاره به مسافران را بررسی کنیم. اگرچه سال های زیادی از فعالیت وب سایت های گردشگری که در صنعت گردشگری و بوم گردی کشور عزیزمان ایران فعالیت می کنند نمی گذرد، اما در همین مدت کوتاه به خوبی توانسته اند خدمات گوناگونی را به مسافران و گردشگران ارائه دهند. با توجه به درآمدزایی قابل توجهی که سایت ها از طریق اجاره آنلاین انواع اقامتگاه های بومی و ویلاهای شخصی برای صاحبان این ملک ها فراهم کرده اند، بستر مناسبی برای کسب درآمد آنلاین با استفاده از ویلاهای شخصی، اقامتگاه های بومی و خانه های سنتی به وجود آمده است که با استقبال خوبی در کشور مواجه شده است.

اما بدیهی است که بدون کسب مجوزهای قانونی نمی توان از این روش به کسب درآمد پرداخت. پس اولین قدم برای درآمدزایی از طریق اجاره آنلاین، دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی است که در ادامه روش دریافت مجوز را بیان می کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

اهمیت دریافت مجوز گردشگری برای اجاره اقامتگاه ها و ویلاهای شخصی
برای ثبت ویلاهای شخصی و یا دیگر اقامتگاه ها در سایت های گردشگری معتبر، دریافت مجوز گردشگری الزامی است. زیرا اعتبار قانونی و وجود مجوز گردشگری در جلب اعتماد مسافران و گردشگران نقش بسیار مهمی دارد. برای این که یک ملک بتواند مجوز گردشگری را دریافت کند، باید استانداردهای لازم را داشته باشد. این استانداردها شامل ایمنی و امنیت ساختمان، امکانات رفاهی مناسب، و تجهیزات مورد نیاز برای آرامش و اقامت مسافران و گردشگران می شوند.


دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی تنها توسط صاحب سند ملک امکان پذیر است و این یک امر بسیار مهم در جلوگیری از فعالیت شیادان و کلاهبردان در اجاره دادن ملک هایی است که از نظر قانونی مشکل دارند و می توانند برای سایت های اجاره آنلاین و گردشگران مشکلاتی را به وجود بیاورند. وجود مجوز قانونی برای اجاره ملک های شخصی در سایت های گردشگری ضروری است و مسافران و گردشگران با اطمینان خاطر بیشتری می توانند نسبت به اجاره ویلاهای شخصی یا اقامتگاه های دیگر اقدام کنند.

پس با دریافت مجوز گردشگری به سه نتیجه بسیار مهم و ضروری می توان دست یافت

  • رعایت استانداردهای لازم در ملک های اجاره ای
  • جلوگیری از فعالیت افراد شیاد و کلاهبردار
  • جلب اعتماد گردشگران و مسافران از اجاره ملک های شخصی

 


اقدامات لازم برای دریافت مجوز گردشگری
پیش از این که نسبت به دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی اقدام کنید، ابتدا باید بدانید که ملک شخصی شما جزو کدام دسته از گروه های اقامتگاه ها در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار دارد و برای دریافت مجوز گردشگری آن چه شرایطی لازم است. صرف نظر از این که ملک در کدام گروه اقامتگاه ها قرار دارد و دارای چه نوع سبک معماری است یا در کدام شرایط اقلیمی قرار دارد، اولین ویژگی که یک اقامتگاه برای دریافت مجوز لازم است داشته باشد، این است که باید دارای تمام اصول ایمنی برای یک اقامت امن و تامین امنیت مسافران و گردشگران در آن ملک باشد.

دومین ویژگی مهم که در سطح بندی اقامتگاه ها نیز اثر می گذارد، امکانات رفاهی و تجهیزات بهداشتی ملک های شخصی است که برای دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی بسیار ضروری است. این امر به ویژه برای دریافت مجوز اقامتگاه هایی اهمیت دارد که بیشتر برای بازدید توریست های خارجی در نظر گرفته شده اند.

سومین مورد که در کسب مجوز گردشگری برای ویلاهای شخصی بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد، میزان دسترسی ویلا به امکانات رفاهی و اجتماعی است و باید تا حد امکان دور از مکان های پر سرو صدا و مراکز پرتردد شهری باشد.

این مواردی که ذکر شد از جمله اقداماتی است که پیش از دریافت مجوز برای ملک شخصی باید نسبت به رعایت شدن آن ها در بنای ساختمان اقدام کنید. پس از اطمینان از استانداردهای ایمنی و بهداشتی و برخورداری از امکانات رفاهی لازم، می توانید برای دریافت مجوز گردشگری اقدام کنید.

 


برای دریافت مجوز گردشگری چه باید کرد؟
برای دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی که برای اجاره به مسافران و گردشگران در نظر گرفته می شوند، باید از طریق وزرات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقدام کنید. پس از درخواست مجوز گردشگری توسط صاحب سند ملک، کارشناسان سازمان با بازدید از ملک به بررسی آن می پردازند و پس از انجام مراحل قانونی لازم، در صورتی که ملک مورد نظر واجد شرایط لازم برای کسب مجوز گردشگری باشد، مجوز گردشگری برای آن صادر می شود. مواردی که کارشناسان در بازدید از ملک های شخصی به منظور کسب مجوز گردشگری به بررسی آن می پردازند شامل رعایت اصول ایمنی بنای اصلی اقامتگاه یا ویلای شخصی، امکانات رفاهی، تجهیزات بهداشتی و سیستم های گرمایشی و بهداشتی، میزان دسترسی اقامتگاه ها به مراکز درمانی، تجهیزات ارتباطی در منطقه ای که اقامتگاه یا ویلا در آن قرار دارد، می شوند. برای دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی، بازدید کارشناسان سازمان میراث فرهنگی و تایید آن ها بسیار مهم است، زیرا در صورت عدم تایید کارشناسان، ادامه مراحل بعدی برای کسب مجوز امکان پذیر نیست.
 

پس از تایید کارشناسان سازمان، مرحله بعدی ارائه سند مالکیت و مدارکی است که در آن عدم سوء پیشینه و اعتیاد مالک نشان داده شده است. در اقامتگاه های بومی که به جز مالک، کارکنان شامل افراد بومی هستند نیز باید گواهی سلامت بهداشت و روان را از سازمان های مربوطه را دریافت کنند. در مرحله بعدی، سازمان با بررسی نتایج بازدید کارشناسان از ملک و مدارک ارائه شده از سوی مالک و با توجه به شرایط بنای اصلی ساختمان، رتبه ملک مورد نظر را بر اساس دسته بندی اقامتگاه های گردشگری و بوم گردی در وزرات میراث فرهنگی تعیین کرده و مجوز لازم را صادر می کند.

بدیهی است که دریافت مجوز گردشگری اقامتگاه و ویلاهای شخصی فرآیندی زمان بر است، اما برای این که بتوانید از ملک شخصی خود در گردشگری و بوم گردی درآمد خوبی را کسب کنید، باید حتما مجوزهای قانونی لازم را بدست آورید.زیرا تنها در این صورت می توانید اعتماد مسافران و گردشگران را به یک اقامت امن در ملک خود جلب کنید.

 

منبع: سایت بوم گردی

1400/02/31
23:06:39
5.0 / ۵
20217
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 621
بازدید دیروز: 4,405
هفته اخیر: 23,596