تجربه دیدن آسمان پرستاره شب در نمایشگاه شب پیداست

تجربه دیدن آسمان پرستاره شب در نمایشگاه شب پیداست به گزارش آتلیه دات کام نمایشگاه انفرادی تصاویر طاها قوچ کانلو با عنوان شب پیداست از جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه در گالری شیرین شروع به کار می کند.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر، نمایشگاه عکس «شب پیداست» شامل تصاویری از آسمان شب که توسط طاها قوچ کانلو ثبت شده اند، از روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه در گالری شیرین گشایش می یابد.
در بیانیه این نمایشگاه که به قلم هنرمندش نوشته شده، آمده است: «امروزه خیلی از مردم با زندگی در شهرهای بزرگ، زیر گنبدی بزرگ به اسم آلودگی نوری، ارتباطشان با آسمان گسسته شده است و امکان دارد خیلی از آنها هیچ گاه تا آخر عمر، تجربه دیدن آسمان پرستاره شب را نداشته باشند. از یاد بردن آسمان تراژدی بزرگی ست چونکه آسمان همانی ست که تمامی تحولات زمین ما را در خاطره دارد و تمامی نشانه هایش در زندگی تمامی ملت ها از دیرباز نقش بازی کرده است. آسمان همانی ست که هنوز هم انسان های عاشق خویش را از حصار شهرها خارج کرده تا با نظاره این طبیعت اعجاب انگیز، درست همان چیزی را ببینند که پیشینیان شان دیده اند و یا با چند ساعت تأخیر، تقریباً همانی را ببینند که اقوام مختلف در جایی دیگر از این کره خاکی، آنرا به نظاره نشسته اند. بر همین مبنا از سال ها پیش تصمیم گرفتم تا با سفر به نقاط منحصر به فرد در ایران و جهان و عکاسی از مناظری بدیع زیر آسمان شب، این تجربه را با مردم شهری به اشتراک بگذارم تا این تصاویر پلی باشد برای پیوند باردیگر انسان و آسمان و این همان مسیری ست که من و همکارانم در پروژه بین المللی جهان در شب، با شعار «یک مردم، یک آسمان» در آن قدم برمی داریم.

حالا در اینجا، درست در بین هیاهو و تمام نورهای شهر تهران «شب پیداست» مجموعه ای از تصاویر که شما را با من در مسافرت به مکان هایی با مناظر بدیع، همراه می کند و زیر چتر پرستاره آسمان قرار می دهد. اینجا میتوان روبروی هر منظره ایستاد و خویش را درون آن دید. حالا در این فضا شاید راحتتر بتوان مفهوم این جمله را درک کرد که شب جهانی را پنهان و عالمی را آشکار می کند.»
این نمایشگاه تا ۱۳ خرداد ماه در گالری شیرین به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۵ ادامه خواهد داشت.


منبع:

1400/02/29
23:17:51
5.0 / ۵
1039
تگهای خبر: سفر , عكاس , عكاسی , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 183
بازدید دیروز: 4,627
هفته اخیر: 44,931