برای دوره پانزدهم؛

فراخوان جشنواره سینماحقیقت منتشر گردید

فراخوان جشنواره سینماحقیقت منتشر گردید آتلیه دات کام: فراخوان شرکت در پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت امروز منتشر گردید.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جشنواره پانزدهم «سینماحقیقت» آذرماه ۱۴۰۰ در صورت فراهم شدن شرایط و واکسیناسیون عمومی، به شکلی فیزیکی و آنلاین برگزار می شود، در غیر این صورت مانند چهاردهمین دوره، جشنواره آنلاین انجام خواهد شد. ثبت نام اینترنتی از اول خردادماه شروع می شود و تا ۱۵ مردادماه ادامه دارد.
بازنمایی تاریخ و فرهنگ جامعه ایرانی- اسلامی، صیانت از هویت ملی مبتنی بر انگاره های دینی و ایرانی، وضعیت امروز و چشم انداز ایران با نگاه ویژه به فرصت های قرن جدید، تقویت سینمای مستند خلاق ایران، آشنایی فیلمسازان کشور با تحولات نوین سینمای مستند جهان، از اصول و اهداف این دوره از جشنواره است.
در بخش مسابقه ملی این دوره، فیلم هایی که پس از فروردین ۱۳۹۹ تولید شده اند، در سه دسته تقسیم بندی شده و با هم رقابت می کنند:
الف) مستندهای کوتاه (آثار کوتاه تر از ۴۰ دقیقه)
ب) مستندهای نیمه بلند (آثار از ۴۰ تا ۶۰ دقیقه)
ج) مستندهای بلند (آثار بیش از ۶۰ دقیقه)
یکی از بخش های مسابقه پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت»، بخش ویژه ایران ۱۴۰۰ (فرصت های قرن جدید) است، همین طور بخش بین الملل این دوره بر خلاف سال قبل به شکل رقابتی برگزار می شود.
متقاضیان حضور در جشنواره می بایست فرم شرکت در پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» را روی وب سایت جشنواره بصورت آنلاین تکمیل کرده، از اطلاعات ثبت شده پرینت گرفته، به امضای تهیه کننده رسانده و در سامانه ثبت نام اینترنتی جشنواره بارگذاری کنند.

1400/02/26
13:41:47
5.0 / ۵
699
تگهای خبر: آنلاین , پرینت , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,510
بازدید دیروز: 4,405
هفته اخیر: 25,374