فروش فراتر از انتظار جمجمه!

فروش فراتر از انتظار جمجمه! تابلو نقاشی جمجمه که توسط «ژان میشل باسکیا» خلق شده است در یک حراجی به قیمت چشم گیر و فراتر از انتظار به فروش رسید.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، تابلو نقاشی «در این مورد» اثر «ژان میشل باسکیا» هنرمند آمریکایی در حراجی کریستیز واقع در نیویورک به قیمت ۹۳.۱ میلیون دلار به فروش رسید تا به دومین اثر گران این هنرمند تبدیل گردد.
قبل از این ارزش تقریبی این تابلو نقاشی که در سال ۱۹۸۳ خلق شده است و یک جمجمه در زمینه قرمز را به تصویر می کشد حدود ۵۰ میلیون دلار برآورد شده بود.
این تابلو نقاشی دو عنصر غالب در آثار «باسکیا» را دربرگرفته است: آناتومی و شخصیت های آمریکایی ـ آفریقایی.
با توجه به این که همین تابلو نقاشی در سال ۲۰۰۲ فقط به قیمت ۹۹۹۵۰۰ دلار فروخته شده بود می توان دریافت که محبوبیت «باسکیا» در جهان هنر بالا رفته است.
تابلو نقاشی بدون عنوانی از این هنرمند که در آن نیز یک جمجمه به تصویر کشیده شده است و در سال ۲۰۱۷ در حراجی کریستیز به قیمت ۱۱۰.۵ میلیون دلار فروخته شده است بعنوان گرانترین اثر هنری «باسکیا» شناخته می شود.
در مجموع، نقاشان آمریکایی ـ آفریقایی مدت ها توسط موزه ها و مجموعه داران نادیده گرفته شده اند. اما در سالهای اخیر بازار هنر آثار خیلی از هنرمند این گروه را مورد بازنگری قرار داده است.

منبع:

1400/02/25
10:50:52
5.0 / ۵
1019
تگهای خبر: تصویر , قیمت , موزه , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 4,626
بازدید دیروز: 5,336
هفته اخیر: 42,470