بررسی و مقایسه انواع اقامتگاه های مسافراتی

بررسی و مقایسه انواع اقامتگاه های مسافراتی آتلیه دات كام: بررسی و مقایسه انواع ویلا از نظر نوع اقامتگاه یكی از مهمترین مسائلی است كه در صنعت گردشگردی نوین اهمیت زیادی دارد و با استقبال خوبی از سمت گردشگران همراه شده است.


انواع ویلا از نظر نوع اقامتگاه و کاربری های متفاوت با توجه به سبک های معماری خاص و زیبا، از جمله معیارهای مهم در گردشگری هستند که می توانند توجه گردشگران را برای اقامتی دلپذیر و به یادماندنی و با هر سلیقه به خود جلب کنند.

بررسی و مقایسه انواع ویلا از نظر نوع اقامتگاه یکی از مهمترین مسائلی است که در صنعت گردشگردی نوین اهمیت زیادی دارد و با استقبال خوبی از سمت گردشگران همراه شده است. ویلاها از جمله بناهای شیک امروزی هستند که در سبک های طراحی مدرن و سنتی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند. اصلی ترین مواردی که در سبک طراحی ویلاها به آن توجه می شود، شامل شرایط آب و هوایی منطقه، مقاومت بنا، سبک معماری منطقه، نوع کاربری ویلا، و امنیت منطقه می شود.


ویلاها همان خانه های ییلاقی هستند که عموما خارج از شهر و در محوطه های طبیعی مانند ساحل، جنگل و مناطق سرسبز و خوش آب و هوای محوطه شهرها ساخته می شوند و حتما در چهار جهت ساختمان اصلی بنا باید نمای بیرونی جذابی داشته باشند. مواردی مانند امنیت ساختمان و محوطه آن، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و ارتباطی، و سیستم های اطفای حریق هوشمند در ساخت ویلاهای خارج از شهر (که برای بوم گردی و گردشگری استفاده می شوند)، بسیار مهم هستند. امروزه صنعت گردشگری با بهره گیری از جاذبه های طبیعی و بومی و فراهم آوردن امکانات مدرن و سنتی از پتانسیل بالایی برای کسب درآمد بیشتر برخوردار است و با اندکی خلاقیت به خوبی می توان از امکانات موجود در هر منطقه یا زیستگاه های محیطی مختلف گردشگران را جذب کرد. انواع ویلا از نظر نوع اقامتگاه و کاربری های متفاوت با توجه به سبک های معماری خاص و زیبا، از جمله معیارهای مهم در گردشگری هستند که می توانند توجه گردشگران را برای اقامتی دلپذیر و به یادماندنی و با هر سلیقه به خود جلب کنند. در ادامه به بررسی و کاربرد انواع ویلاها در بوم گردی و گردشگری می پردازیم، با ما همراه باشید.


ویلا با حیاط دربست
ویلا با حیاط دربست در سبک های مختلف سنتی، مدرن و کلاسیک از زیباترین اقامتگاه هایی است که در صنعت گردشگری از آن ها استفاده می شود و همیشه طرفداران بسیار زیادی دارد. در سبک معماری این گونه از ویلاها، ایجاد جذابیت های بصری در ساختمان اصلی بنا و محوطه آن که شامل باغ، آبنماها، باغچه های مملو از گل های زیبا و یا مناظر بکر و طبیعی مانند ساحل و جنگل بسیرا مهم هستند. معیارهای زیبایی خاص و جذاب در سبک معماری، مکانی مناسب برای استراحت و دست یافتن به آرامش را فراهم می کنند. ویلاهای با حیاط دربست فضایی امن و خصوصی را برای گردشگران فراهم می کنند که اقامت آن ها را راحت تر و دلپذیرتر می سازند.


ویلا با حیاط مشترک
یکی از انواع ویلا از نظر نوع اقامتگاه و نوع کاربری، ویلا با حیاط مشترک است. دادن خدمات کامل و فراهم کردن امکانات رفاهی برای گردشگران در صنعت گردشگری و بوم گردی اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا با افزایش میزان رضایت گردشگران از ارائه خدمات و وجود امکانات رفاهی مناسب نتایج عالی را به همراه خواهد داشت. اگرچه فضاهای خصوصی، آرامش و آسودگی بیشتری برای گردشگران دارند، اما برای کاهش هزینه ها می توان از اقامتگاه هایی عمومی تر مانند ویلاهایی با حیاط مشترک نیز استفاده کرد.


آپارتمان هایی مجزا با امکانات کامل
صنعت گردشگری تنها منحصر به بازدید از مناطق طبیعی و بکر محدود نمی شوند و بسیاری از گردشگران برای آشنایی با سبک زندگی، تاریخچه، بناهای تاریخی و فرهنگ های بومی مختلف به بازدید از شهرها می پردازند. اقامتگاه هایی که در شهرها برای ارائه خدمات رفاهی به گردشگران در نظر گرفته می شوند شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمانسراها و مسافرخانه ها، سوییت ها و آپارتمان ها هستند که مکان مناسبی برای استراحت گردشگران شهرها به شمار می آیند.آپارتمان ها از انواع ساختمان های سبک مدرن هستند که به صورت چند واحد در یک ساختمان و اغلب بدون محوطه آزاد ساخته شده و درب ورودی و راهرو آنها مشترک است.


بوم گردی و خانه های سنتی
خانه های سنتی یکی از جذاب ترین قسمت های صنعت گردشگردی و بوم گردی هستند که بیشتر برای آشنایی گردشگران با سبک زندگی و فرهنگ افراد بومی، آشنایی با آداب و رسوم خاص هر شهر یا روستا، و بازدید از بناهای تاریخی کاربرد دارند. هرچند خانه های سنتی در سبک ویلاهای مدرن ساخته نشده اند و از امکانات رفاهی ویلاها برخوردار نیستند، اما با این وجود می توان برخی از آن ها را در انواع ویلا از نظر نوع اقامتگاه های محبوب گردشگران قرار داد، که پتانسیل بسیار بالایی برای جذب گردشگران دارند.
تفاوت های زیادی که در سبک معماری خانه های سنتی هر شهر و روستا و شرایط اقلیمی آن ها با محل زندگی گردشگران وجود دارد، راهی بسیار مناسب برای کسب آرامش آن ها به شمار می آیند. علاوه بر آن، غذاهای سنتی و آداب و رسوم خاص هر منطقه می تواند جذابیت های زیادی برای گردشگران داشته باشد. در حال حاضر بوم گردی و خانه های سنتی به یکی از پردرآمدترین و هیجان انگیزترین بخش های صنعت گردشگردی در سراسر دنیا تبدیل شده و پتانسیل درآمدزایی بالایی برای علاقمندان به فعالیت در این شاخه از صنعت گردشگری را به همراه دارد.


هتل هایی با امکانات متفاوت
هتل ها از رایج ترین بناهای گردشگری در صنعت گردشگری هستند که به دلیل ارائه خدمات بهتر و برخورداری از امکانات رفاهی بیشتر، اقامت گردشگران را راحت تر می سازند. هتل ها از نظر نوع سبک معماری شامل سبک های کلاسیک و مدرن می شوند و به دلیل دارا بودن اتاق های متعدد و سوییت ها، قابلیت اسکان گردشگران را در تعداد بیشتر دارند. امنیت و نظم موجود در هتل ها همراه با ارائه خدمات رفاهی، اهمیت این بناها را در صنعت گردشگری بیشتر کرده است.

1400/02/20
22:18:58
5.0 / ۵
810
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,243
بازدید دیروز: 7,212
هفته اخیر: 39,165