تهیه كننده برنامه با مهر مطرح كرد؛

از لاك جیغ تا خدا به نجات از خودكشی رسید

از لاك جیغ تا خدا به نجات از خودكشی رسید آتلیه دات کام: هاشم تفکری بافقی از سوژه های امسال برنامه از لاک جیغ تا خدا سخن اظهار داشت که به قصه تحول آدم ها پرداخته بود.هاشم تفکری بافقی تهیه کننده برنامه «از لاک جیغ تا خدا» درباره فصل جدید این برنامه که سال جاری ماه رمضان روی آنتن شبکه دو رفت به خبرنگار مهر بیان نمود: من سال قبل برنامه ای نداشتم و به علت حواشی و بی توجهی که برای برنامه پیش آمده بود سال جاری هم بنایی برای تولید کار نداشتم. با این وجود مدیر گروه خانواده که برنامه در آن گروه پخش می شود، تلاش بسیاری کرد تا آنرا به تولید برسانم. حدود یک سال بود به علت کرونا برنامه ای نداشتم و آنها از من درخواست داشتند کار را به تولید برسانم. سعی کردیم برنامه بهتری را روی آنتن ببریم و از آغاز ماه رمضان برنامه به پخش رسید. در این فصل فقط یک مشکل با زمان بندی برنامه داشتیم که البته از سوی شبکه با من صحبت شد و خدا را شکر این مشکل حل شد.
وی درباره برنامه و سوژه های سال جاری هم توضیح داد: سال جاری قصه های جدیدی داشتیم تلاش کردیم سوژه هایمان از شهرهای جدید باشند، آیتم سفره افطار و غذای محلی داشتیم و جوانانی که از زندگی خود می گفتند داستان های مهمی داشتند. پسر جوان اراکی داشتیم که خودکشی کرده بود و پس از اینکه نجات یافته بود زندگی اش گرفتار تحول شده و به سمت طلبگی می رود و مدافع حرم می شود. فردی را داشتیم که روابط نامشروعی داشته و گرفتار تجربه مرگ می شود و پس از آن زندگی اش به تحول می رسد.
تفکری درباره ساختار این فصل هم اظهار داشت: قرار بود ۶۰ قسمت برنامه بسازیم که ۳۰ قسمت برای ماه مبارک رمضان باشد. ما در این ۳۰ قسمت تغییری در فرم برنامه به وجود آوردیم که مادر و پدر شخصی که سوژه است هم جلوی دوربین حاضر می شوند و از تحول فرزندشان می گویند. ضمن اینکه برایشان کاری هم تعریف شده است که به صورت مثال آشپزی کنند یا سفره افطاری را آماده کنند و به شکلی حال و هوای رمضان تداعی شود.
وی افزود: خدا را شکر از آنجایی که ماه رمضان بود و خود ما هم دغدغه داشتیم برنامه مان کیفیت بهتری داشته باشد در انتخاب سوژه ها قصه های جذاب تری استفاده کردیم. از افرادی که خودکشی کردند و متحول شدند یا کسانی که از مسیحت به اسلام روی آوردند.
تهیه کننده «از لاک جیغ تا خدا» ضمن اشاره به امر به معروف اشتباهی در جامعه اظهار داشت: تلاش کردیم سال جاری حتما درباره یک نکته حرف بزنیم و این بود که خواستیم به امر به معروف ها و نهی از منکرهای اشتباه نقد نماییم. ما همیشه در برنامه با مهمانانی مواجه می شدیم که می گفتند مثلاً احوالات روحی شان خوب نبوده و به هیاتی جایی رفته اند که یک نفر مثلاً درباره حجاب شان امر به معروف یا نهی ای کرده است که سبب شده نسبت به مذهبی ها دافعه پیدا کنند و حتی از آن هیات بیرون آمده و چند سال طول کشیده تا باردیگر به آنجا رفته اند.
وی افزود: این برخوردها و تذکرات اشتباه و این دوگانگی باحجاب و بی حجاب روی آنها تأثیر گذاشته است. به هر حال ما اعتقاد داریم حجاب خوب است ولی باید انتخاب آن آزاد باشد.
در تیتراژ برنامه هم از سخنان سردار سلیمانی استفاده کردیم که در یک ویدئویی که بارها از او دیده شده است می گوید «این دختران هم دختران ما هستند» و خیلی فرقی بین بی حجاب و با حجاب قائل نمی شوند و همه را جامعه می دانند.
تفکری خاطرنشان کرد: ما شعری را از زبان حال زینب سلیمانی در تیتراژ قرار دادیم و تلفیقی از تصاویری در تیتراژ آوردیم که دختران بی حجاب که بر سر تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی آمده بودند، هم نمایش دادیم و بدین سان مانیفستی داشتیم که حجاب خوب است ولی باید انتخاب گردد و دختر بی حجاب هم از جامعه ماست و نباید با او برخورد شود به هر حال ما تنها برنامه تلویزیونی هم هستیم که گشت ارشاد را در برنامه نقد کرده ایم.
تهیه کننده «از لاک جیغ تا خدا» در انتها اظهار داشت: در برنامه سال جاری از سوژه ها خواستیم برخوردهای غلطی را که با آنها انجام شده است بگویند و در هر قسمت یک نقد جدی به رفتارهای غلط مذهبی داشتیم.


منبع:

1400/02/13
12:34:28
5.0 / ۵
1498
تگهای خبر: دوربین , سفر , كیفیت , ویدئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 3,799
بازدید دیروز: 3,377
هفته اخیر: 36,630